Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony od 01.02.2019 r. na zastępstwo - na czas nieobecności innego nauczyciela nie dłużej niż do 21 czerwca 2019 r., w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej. Oddział funkcjonuje w okresie trwania roku szkolnego, w związku z planowanym przesunięciem zakończenia roku szkolnego, również praca w oddziale zakończy się wcześniej. Nauczyciel ma rozliczany urlop z wymiaru 35 dni, co z dniem 19 czerwca? Czy nauczyciel po prostu będzie miał urlop w tym dniu, czy jakoś inaczej powinniśmy zmodyfikować tę umowę, rozwiązać umowę z pracownikiem za porozumieniem stron z dniem 19 czerwca ?
Za zgodą nauczyciela umowa mogłaby zostać rozwiązana 19 czerwca 2019 r. w trybie porozumienia stron – art. 30 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm. W przeciwnym razie nauczyciel wykorzysta urlop w dniach 19 i 21 czerwca 2019 r., o ile na te dni wypoczynek został zaplanowany w planie urlopów albo nauczyciel złoży wniosek o udzielenie urlopu w tych dniach - art. 64 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. w zw. z art. 163 § 1 i § 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm. Nauczyciel placówki nieferyjnej, jaką jest oddział przedszkolny w szkole podstawowej, nie może mieć wyznaczonego terminu urlopu jednostronnie przez dyrektora, ani jego terminy nie są określone w obowiązujących przepisach (wyrok NSA z dnia 2 marca 2016 r., I OSK 2515/15).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zawieszony dyrektor na podstawie art. 73 ust.1 KN może zostać zastępcą dyrektora jeśli obecny p.o. chce wykonać taki manewr. Jeśli zawieszony dyrektor jest nauczycielem, czy można mu wypłacić dodatek za wysługę lat?
- Dzień dobry, proszę o wyjaśnienie: do 12.10.2015r. główna księgowa naszej szkoły podstawowej publicznej jest nieobecna w związku z urlopem macierzyński na dzieci. Do 12.10.2015r. na czas nieobecności były zatrudnione 2 osoby na umowę o pracę, które wykonywały zadania głównej księgowej. Od 12.102015r. do 07.01.2016r. główna księgowa będzie przebywać na zaległych urlopach wypoczynkowych. Czy na ten czas możemy zatrudnić 2 osoby, które wykonywałyby zadania głównej księgowej, ale forma umowy to umowa zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ze względu na zmniejszoną liczbę oddziałów w szkole i otwarcie od września oddziału przedszkolnego dwóch nauczycieli mianowanych wyraziło zgodę na przeniesienie na stanowisko wychowawcy do tego oddziału. Pensum wynosi 22 godziny, niestety Panie mogą być zatrudnione w wymiarze 18,5 godz. i 18 godz. Wyrażają zgodę na obniżenie wymiaru zatrudnienia. Czy zatrudniając je na stanowisku wychowawcy oddziału przedszkolnego w ograniczonym wymiarze godzin przy przeniesieniu na to stanowisko ze stanowiska nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej postąpię zgodnie z KN?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor ma obowiązek wycofać zgodę na przejście na emeryturę? Nauczyciel dyplomowany, lat 57 w dniu 13.10.2014 r. złożył podanie o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy od 01.01.2015 r. w związku z przejściem na emeryturę. Dyrektor w ciągu 7 dni wyraził zgodę. W dniu 21.11.2014 r. nauczyciel złożył drugie pismo, w którym odwołuje swoją poprzednią prośbę. Czy dyrektor musi uwzględnić to odwołanie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry jako nauczyciel ukończyłam w 2008 roku szkolenie (150 godzin) Integracja sensoryczna teoria, diagnoza i terapia oraz zdałam egzamin z wynikiem pozytywnym. szkolenie zorganizowane zostało przez Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości w ramach umowy nr WZP.322-IW/12/2007 zawartej między MEN a firma Young Digital Planet S.A. Proszę o informację jakie mam uprawnienia. Proszę o odpowiedź na e-mail szkolaspecjalna@infocentrum.com
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe