Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia od 1.09.2016 do 31.08.2017. Kiedy może wykorzystać po raz drugi urlop dla poratowania zdrowia? Czy prawo do urlopu nabędzie już 31.08.2018 gdyż od 1.09.2018 r nie będzie miał pełnego etatu tylko 14/18 ze względu na odejście klas gimnazjalnych i w maju 2018 roku otrzyma obniżenie wymiaru czasu pracy? Czy wtedy (1.09.2018) będąc na niepełnym etacie przysługuje mu prawo do urlopu dla poratowania zdrowia? Jaka jest podstawa prawna?
Zgodnie z art. 73 ust. 8 Karty Nauczyciela, nauczycielowi można udzielić kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia. W prawie pracy roczny termin ustala się przy uwzględnieniu potocznego sposobu liczenia terminów, czyli w opisanym przypadku przerwa między dwoma urlopami trwa od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2018. Nauczyciel będzie mógł więc skorzystać z kolejnego urlopu zdrowotnego od 01.09.2018 r. Jeżeli nauczycielowi zostanie ograniczony wymiar godzin, nie będzie mu przysługiwał urlop dla poratowania zdrowia. Zgodnie z art. 73 ust. 1 KN, urlopu tego udziela się nauczycielwoi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Za ile dni powinnam wypłacić ekwiwalent za urlop nauczycielce, która ma umowę na czas określony od 18.02.2016r. do 12.02.2017r.(umowa na zastępstwo) ? Nadmieniam, że nauczycielka ta wykorzystała wakacje w roku 2016. a zatrudnienie ma miejsce w gimnazjum.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy są jakieś przeciwwskazania do zatrudnienia nauczyciela emeryta na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak naliczyć odpis na ZFŚS na emerytowanego nauczyciela, którego ponownie zatrudniliśmy w naszej szkole? Czy uwzględnić go podwójnie: jako naszego emeryta oraz jako pracownika? Czy powinnam naliczyć odpis w wysokości 5% pobieranej przez niego emerytury - zgodnie z art.53 ust.2 KN, a dodatkowo wliczyć go do planowanej na 2016 r. (a na koniec 2015 roku - do przeciętnej) liczby zatrudnionych nauczycieli w przeliczeniu na pełny wymiar zajęć i dokonać odpisu zgodnie z art.53 ust.1 KN? A jak postąpić w przypadku ponownego zatrudnienia pracownika obsługi, który przeszedł na emeryturę? Czy mogę wliczyć go do liczby zatrudnionych pracowników, na których nalicza się odpis i dodatkowo wliczyć go do liczby emerytów, na których dokonuję zwiększonego odpisu w wysokości 6,25% podstawy?
- Czy konserwatorowi zatrudnionemu na 1/2 etatu, pracującemu 4 dni w tygodniu (po 5 godzin) przysługuje dzień wolny za 06.01.?
- Okazało się, ze na dzień 31 sierpnia będzie o 1 klasę mniej w edukacji wczesnoszkolnej (wielu uczniów odroczono), stan na dzień 07 sierpnia . Wszyscy nauczyciele są zatrudnieni na podstawie mianowania. Czy można ich zwolnić za trzymiesięcznym wypowiedzeniem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe