Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony w naszej szkole od 01.11.2017 r. przedstawił duplikat świadectwa pracy bez pieczątki placówki i dyrektora, tylko z podpisem dyrektora, gdyż placówka czyli przedszkole jest już zlikwidowane i nie ma już pieczątek.Na duplikacie świadectwa jest potwierdzenie zgodności z oryginałem przez Biuro rachunkowe, które rozliczało to przedszkole. Nauczyciel przedstawił również zaświadczenie z w/w biura rachunkowego , że nauczyciel ten pracował w okresie od 01.02.2012 r. do 31.10.2014 r. w pełnym wymiarze czasu pracy i były odprowadzanie składki na ubezpieczenia społeczne ZUS oraz podatek dochodowy. Zaświadczenie to posiada pieczątkę w/w biura oraz podpis właściciela. Czy w związku z posiadaną dokumentacją można zaliczyć nauczycielowi ten okres do stażu pracy, nagrody jubileuszowej.
Zgodnie z przepisami, wcześniej - ustawy o systemie oświaty, a teraz - ustawy Prawo oświatowe, dokumentację zlikwidowanej szkoły publicznej przekazuje się organowi prowadzącemu szkołę, z wyjątkiem dokumentacji przebiegu nauczania, którą przekazuje się organowi sprawującemu nadzór pedagogiczny, w terminie jednego miesiąca od dnia zakończenia likwidacji. Dokumentację zlikwidowanej szkoły lub placówki publicznej prowadzonej przez osobę prawną lub fizyczną przekazuje się właściwemu organowi jednostki samorządu terytorialnego.
Dokumentacja, o której mowa to m.in. akta osobowe pracowników. Nauczyciel powinien zatem zwrócić się do organu prowadzącego o wydanie duplikatu świadectwa pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w piśmie do pracownika obsługi szkoły samorządowej dotyczącym zmiany (podwyżki) wynagrodzenia od 1 stycznia 2022 r. należy – jako podstawę prawną – podać wszystkie nw. akty prawne:
1. rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych,
2. rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2022 r. z dnia 15 września 2021,
3. regulamin wynagradzania pracowników obowiązujący w placówce?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można z subwencji opłacać wynagrodzenie rehabilitanta, który prowadzi zajęcia rehabilitacyjne w ramach rewalidacji?
- W dniu dzisiejszym nauczyciel zwrócił się do dyrektora z zapytaniem jakie dokumenty powinien dostarczyć do szkoły w celu naliczenia tzw. pasionki. Jakie warunki powinien spełnić pracownik, aby wliczyć mu okres pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym (jako domownik) do stażu pracy? Jakie dokumenty musi dostarczyć i na co zwrócić uwagę, aby je poprawnie zweryfikować?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczycielowi, który jest w danym roku szkolnym ograniczony do wymiaru 16/18, można przydzielać doraźne zastępstwa? 2. Czy w czasie trwania roku szkolnego można zmienić ograniczenie etatu do pełnego gdy pojawi się możliwość (są godziny drugi nauczyciel zwolnił się)?
- Nauczycielka korzysta w roku szkolnym 2016/2017 (od 10.09.2016 do 31.08.2017) z urlopu dla poratowania zdrowia. Czy można jej wypowiedzieć umowę o pracę w czasie trwania urlopu dla poratowania zdrowia - wypowiedzenie w terminie do 31 maja 2017 r. ze skutkiem na koniec roku szkolnego 2016/2017 (31.08.2017)? Przyczyną wypowiedzenia są zmiany wynikające z mniejszego naboru do klas I (planowano otworzenie dwóch klas pierwszych, nabór przeprowadzono tylko do jednej klasy)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe