Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciele przedmiotów zawodowych mają pensum 20, ale uczą w ciągu roku również teorii z pensum 18. W jaki sposób wyliczyć uśrednienie pensum? Co jeżeli nauczyciel nie wyrazi zgody na uśrednienie pensum? Szkoła publiczna, feryjna. Technikum zawodowe.
Dyrektor szkoły ma obowiązek wyliczenia tzw. pensum łączonego, a nauczyciel nie jest uprawniony do wyrażenia zgody albo odmowy jej wyrażenia na powyższe działanie. Zgodnie z art. 42 ust. 5c ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm., nauczycielom realizującym w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zajęć (w tym przypadku ramach pensum 18 – godzinnego i 20 - godzinnego), tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć ustala się jako iloraz łącznej liczby realizowanych godzin i sumy części etatów realizowanych w ramach poszczególnych tygodniowych wymiarów godzin zajęć, przy czym wynik zaokrągla się do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do pół godziny pomija się, a powyżej pół godziny liczy się za pełną godzinę. Godziny wyliczone ponad ten wymiar stanowią godziny ponadwymiarowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel historii ma etat 21/18 dodatkowo ma przydzielone godziny świetlicowe 3/26. Jak prawidłowo powinny być rozliczane godziny świetlicowe jeśli lekcja trwa 45 minut, a godz. świetlicowa 60 minut. Czy podczas rozliczenia godzin świetlicowych mam rozliczać jako 45 minut czy prawidłowo godziny świetlicowe powinnam sumować np 45+45+45+45. Czy przy wynagrodzeniu powinnam za godziny świetlicowe płacić z godzin świetlicowych, czyli godzina nauczyciela dyplomowanego kosztuje 29,16. Za godziny ponadwymiarowe płacę z etatu 18/18 3x41,99+ z etatu świetlicy 3x29,16.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy świąt, które wypadają w soboty. Czy przepis który mówi o tym, iż z racji dnia świątecznego przypadającego w sobotę lub niedzielę należy się pracownikowi wybrany dzień wolny w ciągu tygodnia można również zastosować wobec dyrekcji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy wymagany okres 7 lat pracy przy udzielaniu urlopu dla poratowania zdrowia dotyczy pracy w szkole w której nauczyciel występuje o urlop, czy też całego okresu pracy nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik nie dostarczył do Komisji Socjalnej zaświadczenia, że dziecko się nadal uczy. Jakie są tego skutki? Jak należy traktować informację pracownika o sytuacji życiowej i materialnej pracownika?
- Czy są przepisy regulujące wymiar etatu na stanowisku bibliotekarza w stosunku do liczby uczniów w szkole.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe