Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciele wyjechali na szkolenia w ramach Erasmus+ - szkolenia kadry.Maja Pokryte koszty wyjazdu.Czy jako dyrektor wypłacam uczestnikom wyjazdu wynagrodzenie razem z godzinami ponadwymiarowymi.
Wyjazd nauczyciela w ramach projektu Erasmus+, o ile jest realizowany w ramach obowiązków wynikających ze stosunku pracy, stanowi podróż służbową. Jeżeli nie wynika ze stosunku pracy, lecz z odrębnej umowy, to na czas wyjazdu nauczyciel powinien wziąć np., urlop bezpłatny w szkole.
Rozliczenie wyjazdu nauczyciela w ramach projektu Erasmus+ zależy od tego, czy wyjazd ten jest związany z realizowaniem obowiązków służbowych i odbywa się na polecenie dyrektora szkoły, czy też realizowany jest w ramach odrębnego stosunku prawnego.
Wyjazd i zadania zlecone do wykonania w tym czasie stanową podróż służbową nauczyciela. Jeżeli dyrektor wydaje pracownikowi delegację, a więc polecenie wykonania określonej pracy poza siedzibą zakładu, to w takim wypadku czas wykonania określonego zadania (w tym wypadku udział w szkoleniu) wliczany jest do czasu pracy pracownika. W takim wypadku przysługuje nauczycielowi wynagrodzenie ale już nie za godziny ponadwymiarowe (bo tych nauczyciel nie realizuje).
Jeśli nauczyciel realizuje wyjazd we własnym zakresie, a nie na polecenie pracodawcy, to konieczne jest usprawiedliwienie nieobecności w pracy w tym czasie. Podstawą do jej usprawiedliwienia może być urlop bezpłatny udzielony na wnioskowany przez nauczyciela czas. W takim wypadku będziemy mieli do czynienia z nieobecnością w pracy, za czas której nauczyciel nie nabywa prawa do wynagrodzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- ile przysługuje urlopu nauczycielowi z 0 letnim stazem pracy dyplomowanemu który pracował od 1.09.2010 do 31.08 20011 i od 1.09. 2011 odchodzi na emeryture.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak określić w akcie mianowania (zatrudnienie na podstawie mianowania) stanowisko pracy nauczyciela, który uczy kilku przedmiotów: w-f , historia i plastyka?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel końcem września złożył do dyrektora podanie o rozwiązanie stosunku pracy na mocy porozumienia stron i podał datę, z którą chciałby rozwiązać umowę. Jest to sytuacja trudna ponieważ nie ma innego nauczyciela, który mógłby prowadzić lekcje w zastępstwie za tego nauczyciela. Dyrektor chce rozwiązać umowę za 3 - miesięcznym wypowiedzeniem. Czy jest to zgodne z prawem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaka przerwa na karmienie przysługuje pracownicy zatrudnionej na 1/2 etatu. I do jakiego wieku dziecka pracownica może korzystać z tej przerwy? Czy istnieją inne przepisy oprócz kodeksu pracy, które regulują ten zapis. Kodeks reguluje tylko pracowników zatrudnionych na etat bądź pracowników którzy pracują mniej niż 4 godz. Czy pracownicy zatrudnionej na 4 godz. dziennie należy się jedna przerwa pół godzinna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można nauczycielowi włączyć do etatu zajęcia prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Np. Nauczyciel uczący geografii, mający w przydziale 17/18 godzin otrzymałby 1/18 w ramach ppp do etatu. Nauczyciel ma ukończoną geografię, filologię polską i oligofrenopedagogikę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe