Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel końcem września złożył do dyrektora podanie o rozwiązanie stosunku pracy na mocy porozumienia stron i podał datę, z którą chciałby rozwiązać umowę. Jest to sytuacja trudna ponieważ nie ma innego nauczyciela, który mógłby prowadzić lekcje w zastępstwie za tego nauczyciela. Dyrektor chce rozwiązać umowę za 3 - miesięcznym wypowiedzeniem. Czy jest to zgodne z prawem?
Dyrektor nie ma obowiązku wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy w terminie zaproponowanym przez nauczyciela, gdy przemawia za tym sytuacja kadrowa. Porozumienie stron obejmuje bowiem zarówno fakt, jak i również termin rozwiązania stosunku pracy (art. 30 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., art. 23 ust. 4 pkt 1, art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). Dyrektor może zgodzić się na rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron w innym terminie, np. z upływem 3 pełnych miesięcy kalendarzowych, a jeśli nauczyciel nie zgodzi się na taką treść porozumienia, będzie mógł złożyć wypowiedzenie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel, który w 1991 r. ukończył Studium Nauczycielskie o specjalności nauczanie początkowe a następnie studia magisterskie na kierunku geografia posiada kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
- Czy nauczycielowi, który przechodzi z przedszkola do szkoły i ma ciągłość w zatrudnieniu bez ani 1 dnia przerwy możemy uznać aktualne szkolenie BHP z przedszkola oraz badania lekarskie? Co z informacją z KRK – czy musi mieć aktualną czy może być ta z przedszkola?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyr. szkoły i korzystam ze zniżki 8 godz.W etacie mam 7/18 i 5/25. Z mojego wyliczenia wynika ze mam 1 godz. ponadwymiarową. Organ prowadzący zakwestionował to. Uprzejmie proszę o wyliczenie mojego pensum.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wychowania przedszkolnego jest zatrudniony w przedszkolu od 01.09.1998 r. do 27.08.2021 r. Jak należy prawidłowo uzupełnić punkt w świadectwie pracy dot. wykonywania pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik (zarówno pedagogiczny jak i niepedagogiczny) zatrudniony w publicznej placówce oświatowej może odmówić przyjęcia nagrody dyrektora, podwyżki lub nagrody jubileuszowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe