Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka była zatrudniona w naszej szkole od 01.09.2014 do 26.06.2015 r. Od 01.09.2016 będzie miała dalsze zatrudnione czy zakładać temu nauczycielowi nowe akta osobowy czy można prowadzić akta w starej teczce ?
Akta osobowe tej samej osoby można prowadzić w tej samej teczce, mimo iż między jednym a drugim zatrudnieniem była przerwa. Zgodnie z § 6. 1 Rozporządzenia MPiPS z 28.05.1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy (...), pracodawca zakłada i prowadzi oddzielne dla każdego pracownika akta osobowe. Istotne jest zatem, aby akta osobowe dotyczyły jednej, konkretnej osoby (pracownika).
Zatrudniając ponownie nauczyciela po dłuższej przerwie należy jednak dokonać wszystkich czynności dot. nowego zatrudnienia (badania lekarskie, szkolenie bhp, poświadczenie niekaralności, nowy - aktualny kwestionariusz osobowy, ewentualne świadectwa pracy, dyplomy, zaświadczenia itd.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel został przyjęty do pracy w szkole 1 września 1982r. Z dniem 1 września 2017r. odchodzi na emeryturę. Z jakim dniem należy jej się nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uczennica realizuje nauczanie domowe. W czerwcu będzie miała egzaminy klasyfikacyjne. Czy można zapłacić nauczycielom za przeprowadzenie tych egzaminów?
- Nauczyciel zatrudniony w szkole w klasie specjalnej z pensum 18 godzin i 20% dodatkiem za trudne warunki pracy ma godziny doraźne w szkole 18 godzin i świetlicy szkolnej 26. Z jakiego pensum naliczyć godziny doraźne i czy z dodatkiem 20 %?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel może skorzystać z urlopu zdrowotnego gdy nabył już prawo do świadczenia kompensacyjnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Obecnie w szkole zatrudnionych jest 4 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Trzech ma wyższe wykształcenie oraz ukończone studia podyplomowe, 2 z nich jest nauczycielami dyplomowanymi jeden w trakcie stażu na nauczyciela dyplomowanego. Jeden nauczyciel jest po SN , jest nauczycielem mianowanym , ma 35 lat pracy i w 2019r. ukończy 56 lat.
Nauczyciel po SN zwrócił się do dyrektora z prośbą o nie uwzględnianie go w projekcie organizacyjnym na rok szkolny 2018/2019 ponieważ planuje przejść na świadczenie kompensacyjne i chce odejść z art. 20 KN. Pragnę zaznaczyć, że w obecnym roku szkolnym i w roku szkolnym 2018/2019 są i będą 3 oddziały (w latach poprzednich były 4 oddziały). Proszę o podstawę prawną , czy nauczyciel może skorzystać z art. 20 KN i czy mogę go nie planować w projekcie.
Dziękuję za pomoc
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe