Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka Gimnazjum jest zatrudniona od 01.09.2013r. na umowę o pracę. Od dnia 19.01.2015 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, aż do dnia porodu 26.04.2015. Następnie wykorzystuje urlop macierzyński od 26.04.2015-12.09.2015, później urlop macierzyński 13.09.2015 r. - 24.10.2015, urlop rodzicielski 25.10.2015 - 23.04.2015r. Czy po wykorzystaniu wszystkich przysługujących jej urlopów, może wykorzystać od razu urlop wypoczynkowy w wymiarze 8 tygodni (za rok 2015) ?
Tak. Zgodnie z Kartą Nauczyciela, uzupełniający urlop wypoczynkowy nauczyciel może wykorzystać w trakcie roku szkolnego. To od nauczyciela i dyrektora (ich porozumienia) zależeć będzie termin wykorzystania urlopu. Wykorzystanie urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po rodzicielskim jest najkorzystniejsze zarówno dla nauczycielki, jak i dla dyrektora ze względu na organizację pracy szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel z placówki feryjnej przejdzie na emeryturę z końcem lutego 2023r. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi na mocy porozumieniem stron. Za ile dni otrzyma ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Wykorzystał już ferie zimowe od 30 stycznia do 12 lutego 2023 r. – 14 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy dyrektor przedszkola może udzielić pracownikom urlopu za szkolenie bhp (które odbyło się poza godzinami pracy) w terminie późniejszym niż w miesiącu, w którym ono się odbyło, ze względu na organizację pracy placówki?
2. Kiedy nauczyciel w placówce publicznej nabywa prawa do tzw. trzynastki (dodatkowe wynagrodzenie roczne)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W naszej szkole obowiązuje podpisywanie list obecności w pracy, co niektórych nauczycieli bardzo dziwi. Pracując w innych placówkach, twierdzą, że tylko w naszej jest taki obowiązek. Proszę o stanowisko w tej sprawie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w szkole na podstawie mianowania, zostaje powołany na stanowisko wicedyrektora. Organ prowadzący nakazuje wicedyrektorowi realizować w tygodniu 7 godzin dydaktycznych. Jak zatem wygląda sytuacja z etatem wicedyrektora, który po jakimś czasie nie będzie chciał pełnić tej funkcji lub zostanie odwołany? Czy obligatoryjnie wraca na "swoje" godziny, na których pracuje inny nauczyciel? W jaki sposób zatrudnić nauczyciela na godziny wicedyrektora?.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik otrzymał powołanie do służby przygotowawczej. Pracodawca zobowiązany jest udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego. Urlop bezpłatny udzielany jest na wniosek pracownika czy z mocy ustawy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe