Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka kontraktowa zatrudniona na zastępstwo, za nauczycielkę przebywającą na urlopie macierzyńskim jest w ciąży. W umowie widnieje zapis, iż nauczycielka na zastępstwie będzie zatrudniona do czasu powrotu nauczycielki z urlopu macierzyńskiego. Nauczycielka na zastępstwie urodzi dziecko w czasie wakacji czyli przed powrotem koleżanki z urlopu macierzyńskiego, która wraca do pracy 18 września 2019 roku. Dodam, że nauczycielka zatrudniona na zastępstwo przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim i oznajmiła, że nie wróci już do pracy. Czy po porodzie będzie jej przysługiwał urlop macierzyński?
Nauczycielka urodzi dziecko jeszcze w trakcie trwania umowy o pracę, a zatem przysługuje jej urlop macierzyński do dnia rozwiązania umowy terminowej (do powrotu do pracy nauczycielki zastępowanej). Przepisy kodeksu pracy nie pozbawiają prawa do urlopu macierzyńskiego pracownic zatrudnionych na czas określony, w tym w celu zastępstwa.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile ważna jest ocena pracy nauczyciela, a ile ocena dorobku zawodowego nauczyciela, jaka jest podstawa prawna?
- Pracownica obsługi przebywa na długotrwałym, ciągłym zwolnieniu lekarskim, 182 dni tego zwolnienia mijają 06 września 2014r. -sobota. Po wykorzystaniu 182 dni zwolnienia lekarskiego pracownica chce rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia. Z jaka datą należy rozwiązać umowę skoro 7 września przypada w niedzielę? Czy można dopiero z dniem 8 września (poniedziałek?). W szkole soboty i niedziele są dniami wolnymi od pracy. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracuję w Przedszkolu Publicznym, w którym powołany jest manadzer, ja sprawuję funkcję wicedyrektora i zajmuję się głównie sprawami pedagogicznymi. W tym roku chciałabym rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego. Czy w mojej sytuacji istnieją jakieś inne przepisy regulujące sposób przebiegu stażu i jego zakończenie?
- W gimnazjum jest redukcja etatów,organ prowadzący proponuje godziny w innych podległych mu szkołach. Czy członek zarządu ZNP i radny powiatowy ma pierwszeństwo do takiej propozycji ze względu ochronę prawną. Nauczyciel w-f dostał propozycję 21 godzin w szkole podstawowej, a drugi nauczyciel w-f (członek zarządu ZNP i radny) dostał propozycję 1 godziny w Gimnazjum. Czy jest to zgodne z prawem. Czy chroni go prawo. Zaznaczam, że nauczyciel, który dostał propozycję 21 godzin może też odejść na świadczenia kompensacyjne, a drugiemu do tych świadczeń brakuje 2 lata.
- Oddział przedszkolny tz. "O" ma tygodniowo 25 godzin. Jak liczyć religię w ramach tych 25 godzin czy jako godziny dodatkowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe