Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Tak, nauczycielka ma prawo i może rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego, ponieważ zwolnienie lekarskie nie stanowi przeszkody w jego podjęciu; nauczycielka...

PORADA PRAWNA

24 sierpnia 2012 Awans zawodowy

Nauczycielka mianowana wraca z urlopu wychowawczego. Po uzyskaniu mianowania przepracowała niepełny rok szkolny (do maja) z powodu ciągłego zwolnienia lekarskiego, które trwało przez całe wakacje (z powodu ciąży). Pytanie: czy od 1 września 2012 roku może rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego?

Tak, nauczycielka ma prawo i może rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego, ponieważ zwolnienie lekarskie nie stanowi przeszkody w jego podjęciu; nauczycielka pozostawała w stosunku pracy.
Należy jedynie sprawdzić, czy pełny rok minął od daty nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego.
Podstawa prawna:

Ustawa Karta Nauczyciela z 26.01.1982 r. (ze zm. )
Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku. (…).
4. Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej dwóch lat, a nauczyciel mianowany może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT