Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka przedszkola od 25.05.2017 r. - 23.01.2018 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą. Od 24.01.18. do 12.06.18. przebywa na urlopie macierzyńskim. Od 13.06.2018 do 22.01.2019 r. będzie na urlopie rodzicielskim. Ile dni urlopu wypoczynkowego należy się nauczycielce.
Wymiar urlopu jest uzależniony od miejsca zatrudnienia. Przykładowo w przedszkolu samorządowym za każdy rok (2017, 2018 i 2019) nauczycielka ma prawo do urlopu w wymiarze 35 dni, zaś prawo do każdego z tych urlopów nabyła i nabywa co roku w dniu 1 stycznia (art. 64 ust. 3 KN, art. 153 § 2 i art. 165 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy należy wypłacać dodatek wiejski nauczycielowi, który zatrudniony jest w szkole położonej na terenie miasta, a uzupełnia etat w szkole wiejskiej w wymiarze 8h?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy wypłacać świadczenia z ZFŚS osobie, która została zwolniona z przyczyn ekonomicznych, obecnie przebywa na zasiłku dla bezrobotnych, a później będzie na zasiłku przedemerytalnym?
- Z powodu urlopu macierzyńskiego, a później rodzicielskiego pani zatrudniona na stanowisku nauczyciela (mianowanie) nie wykorzystała w ogóle urlopu wypoczynkowego w 2020 r. Z dniem 4 grudnia 2020 r. kończy się jej urlop rodzicielski. Czy termin udzielenia urlopu uzupełniającego nie może się nakładać z terminem ferii zimowych w 2021 r.? Jeśli pracownica planuje powrót do pracy z dniem 1.09.2021 r. i będzie się ubiegała o urlop wychowawczy, to czy ten urlop wychowawczy musi się zakończyć 31.08.2021 r., czy może się kończyć z ostatnim dniem zajęć czerwcu 2021 r.? Jak w tym przypadku określić wymiar należnego danej pracownicy urlopu za 2021 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienie w jakiej wysokości należy wypłacić odprawę emerytalną pracownikowi administracji szkolnej, który przechodzi na emeryturę po 38 latach pracy w szkole. Zgodnie z KP- odprawę pieniężną w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia czy zgodnie z przepisem art.36 ust.2 i art.38 ust. 3 ustawy o pracownikach samorządowych, który jest przepisem szczegółowym do art. 92 Kodeksu pracy: pracownikom samorządowym przysługuje jednorazowa odprawa przy przechodzeniu na emeryturę po 20 latach pracy w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia. Proszę również o wyjaśnienie czy sprzątaczka szkolna jest również pracownikiem samorządowym.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od stycznia 2016r. zmieniają się przepisy dotyczące pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Z kim będzie mógł pracować oligofrenopedagog? Czy będzie mógł pracować z dzieckiem mającym autyzm i upośledzenie umysłowe?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe