Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka religii jest zatrudniona w naszym przedszkolu na 5/25 etatu. Cały etat ma w innej placówce i tam jest jej główne miejsce zatrudnienia. Nauczycielka miała już u nas podpisane 2 umowy na czas określony kolejno po 1 roku (Łączne 24 miesiące). Czy można podpisać teraz kolejną umowę na rok czy też zgodnie z nowymi przepisami kodeksu pracy musi to być umowa na czas nie określony? Łączny czas wszystkich umów przekroczy 33 miesiące i będzie to trzecia umowa.
W przypadku zatrudnienia w niepublicznym przedszkolu zawarcie trzeciej umowy na czas określony, która łącznie z poprzednimi przekracza 33 miesiące, jest dopuszczalne tylko jeśli takie zatrudnienie wynika z obiektywnych potrzeb pracodawcy, wymienionych w treści umowy i dodatkowo umowa musi zostać zgłoszona do PIP (art. 251 § 4 pkt 4 i § 5, art. 29 § 11 KP), a jeśli takie obiektywne przyczyny nie istnieją – umowa przekształci się po upływie 33 miesiąca w umowę na czas nieokreślony (art. 251 § 2 KP). W przedszkolu publicznym zawarcie terminowej umowy jest dopuszczalne bez ograniczeń liczby i czasu trwania umów ale tylko, jeśli jest to podyktowane potrzebami wynikającymi z organizacji nauczania – np. gdy nie wiadomo, czy zajęcia będą kontynuowane w kolejnym roku szkolnym (art. 10 ust. 7 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel (polonista w liceum z pełnymi kwalifikacjami) może uczyć w liceum przedmiotu Wiedza o kulturze po ukończeniu Kursu kwalifikacyjnego (300 godzin), Sztuka - dającego uprawnienia do nauki plastyki i muzyki w szkole podst. i gimnazjum?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę zwolnić nauczycielkę z art. 20 (nie ma dla niej godzin, zmiana organizacji pracy szkoły), jeżeli jest zatrudniona w szkole podstawowej, do której włączono od 1.09.2017r. gimnazjum? Nie wykazałam jej w projekcie organizacji pracy szkoły na 2016/17. Nauczyciel ma 38 lat pracy i uprawnienia emerytalne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemy związanego z ilością godzin pracy logopedy. Od tego roku szkolnego jest określone pensum - 22 godziny. Ostatnio była u mnie pani Logopeda, którą na jednym ze szkoleń poinformowano, że w ramach tych 22 godzin wykonuje ona także inne czynności określone w Rozporządzeniu MEN o PPP. U nas w szkole wszystkie godziny są przeznaczone ne terapię logopedyczną (indywidualną) z dziećmi. Pozostałe obowiązki logopedy (diagnozy, dokumentacja, ocena efektywności, praca w zespołach nauczycielskich, konsultacje z rodzicami itp.) nauczycielka wykonuje poza pensum - w ramach 40 godzin pracy określonych w KN, gdyż na podstawie KN jest zatrudniona (na podstawie mianowania). Proszę o wyjaśnienie, czy takie rozwiązanie jest prawidłowe, czy też nauczycielka powinna dostać dodatkowe płatne godziny na wykonywanie innych czynności niż zajęcia z uczniami.
- Czy w przypadku, gdy oboje rodziców pracuje w jednej szkole należy się tylko jedna paczka?
- Odwołując wicedyrektora najpierw wręczam wicedyrektorowi odwołanie, czy zwołuję radę pedagogiczną, aby zaopiniowała to odwołanie?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe