Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka ur. 20.10.1963 r. od 1.09.2019 r. chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Zakładam, że taki urlop otrzyma czyli od 1.09.2019r. do 30.06.2020r. posiada 35 lat stażu pracy i pracuje na pełen etat. Czy ta Pani może po takim urlopie przejść na Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne ?
Nauczyciel spełniający ustawowe wymogi dotyczące wieku (co najmniej 55 lat w przypadku kobiety), stażu i miejsca pracy może po urlopie dla poratowania zdrowia przejść na świadczenie kompensacyjne, jeśli na swój wniosek rozwiąże stosunek pracy, ponieważ przepisy ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych, Dz.U. z 2018 r., poz. 128 (w szczególności art. 4 ww. ustawy) nie zawierają ograniczeń dotyczących przejścia na świadczenie bezpośrednio po takim urlopie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik obsługi kobieta ur. 20.02.1956 r. posiadająca na dzień 31.03.2017 r. 32-letni staż pracy z dniem 01 kwietnia 2017 roku chce odejść na emeryturę. Jaka przysługuje jej odprawa. Z dniem 1.01.2017 r. nabędzie prawo do 26 dni urlopu na 2017 r. czy jeżeli go nie wykorzysta należy się jej ekwiwalent? Czy jeśli otrzyma ekwiwalent za urlop będzie przysługiwało jej świadczenie urlopowe? Czy w związku z przejściem na emeryturę przysługuje jej jeszcze jakieś uposażenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który był zatrudniony na zastępstwo należy wypłacić odprawę w związku z powrotem do pracy nauczyciela zastępowanego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany ma kwalifikacje do prowadzania zajęć z religii i do biblioteki szkolnej. Na dzień 31.05.2017r. nauczycielka miał do przydzielone tylko 10 godzin religii innymi godzinami dyrektor szkoły nie dysponował. Organ prowadzący umożliwił nauczycielce uzupełnianie etatu w wymiarze 8 godzin w innej szkole. Łącznie nauczycielka ma 18 godzin. 10 w szkole macierzystej i 8 godzin w innej szkole. W miesiącu sierpniu powstała możliwość przydzielenia w/w nauczycielce 15/30 godzin biblioteki szkolnej. Nauczyciel nie musi uzupełniać godzin w innej szkole, gdyż ma możliwość pełnego zatrudnienia w szkole macierzystej.Czy pracownik może odmówić przyjęcia zaproponowanego przez dyrektora przydziału czynności? Jeżeli nauczyciel nie zgodzi się na pełne zatrudnienie w szkole macierzystej, czym to skutkuje? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy data urlopu zdrowotnego zawarta w orzeczeniu wydanym w trybie odwoławczym o potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego jest ostateczna? Nauczyciel od 01.10 do 02.11.2013 ma wystawione zwolnienie lekarskie i jednocześnie w dniu 15.10 wydano w trybie odwoławczym orzeczenie o potrzebie przebywania na urlopie zdrowotnym od dnia 01.10.2013 do 31.08.2013.
- Pytanie dotyczące opieki nad dziećmi na Zielonej Szkole. Nauczyciele wyjeżdżają z dziećmi do Domu Wczasów Dziecięcych, który ma swoja kadrę pedagogiczną. W regulaminie tego ośrodka jest zapis, że opiekę nad dziećmi w godzinach od 6 do 22 pełnią nauczyciele Domu Wczasów Dziecięcych, natomiast od 22 do 6 nauczyciele ze szkoły. W takim przypadku ilu nauczycieli mam wysłać na taką wycieczke przy 53 dzieciach. I czy nauczyciel ze szkoły może w godzinach, kiedy teoretycznie nie sprawuje opieki nad dzieckiem (6-22) wykonywać inną pracę na zlecenie np. prowadzić szkolenie on-line, za które otrzyma wynagrodzenie Czy to będzie podwójne finansowanie? Podobno jest "jakiś" przepis, który mówi o tym, że nauczyciel nie może pracować więcej niż 8 godzin na dobę? Więc skoro pracował w nocy pełniąc opiekę nad dziećmi to dzień ma wolny, ale przecież to dzieci szkolne i wypełnia kartę wycieczki na 7 dni i nocy. Niestety nigdzie do tego nie dotarłam.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe