Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka zatrudniona na czas określony do 31.08.2015 r. ,10 lipca urodziła dziecko . Złożyła wniosek o urlop macierzyński. Po powrocie z urlopu będzie dalej zatrudniona na czas określony. Od którego dnia powinna być zatrudniona? Od 01.09.2015,czy od dnia powrotu z urlopu macierzyńskiego? Czy mamy Jej wyliczyć uzupełniający urlop wypoczynkowy czy wypłacić ekwiwalent?
Dopuszczalne jest zarówno zatrudnienie nauczycielki od dnia 1 września 2015 r., jak i po upływie okresu urlopu macierzyńskiego. Jednak z punktu widzenia zasad dyscypliny finansów publicznych, bardziej zasadne jest ponowne zatrudnienie nauczycielki po upływie tego okresu, w szczególności, gdy zasiłek macierzyński wypłaca szkoła, gdyż jego finansowanie po rozwiązaniu umowy o pracę przejmie ZUS (art. 61 ust. 1 pkt 2 lit a) i d) ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, Dz. U. z 2014 r., poz. 159), a także mając na względzie nabycie przez nauczycielkę prawa do urlopu uzupełniającego za czas korzystania z urlopu macierzyńskiego i konieczność jego udzielenia w trakcie roku szkolnego, z czym wiąże się organizacja płatnych zastępstw.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracownika zespołu szkoły podstawowej i przedszkola. Pracownik był zatrudniony w szkole jako pomoc nauczyciela (pracownik niepedagogiczny) od 1 stycznia 2022 r. do 13 listopada 2022r. i za ten okres należy mu się „trzynastka”. Od 14 listopada 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. miał drugą umowę w tym samym zakładzie pracy (szkole), ale jako nauczyciel dzieci przedszkolnych. Czy za ten okres należy się również „trzynastka” z uwagi na fakt, że w danym zakładzie pracy przepracował cały rok? Czy jednak nie należy wypłacać „trzynastki” z tytułu tej drugiej umowy za 1,5 miesiąca?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielce zatrudnionej w szkole na podstawie umowy o pracę (KN) na czas nieokreślony w pełnym wymiarze czasu pracy dyrektor udzielił urlopu bezpłatnego od dn. 01 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r. Ustępując ze stanowiska udzielił tej nauczycielce kolejnego urlopu bezpłatnego od dnia 01 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. Nauczycielka podjęła pracę zarobkową w szkole w Niemczech. Czy mam obowiązek zapewnić tej nauczyciele miejsce pracy po zakończeniu urlopu bezpłatnego? Czy istnieje możliwość rozwiązania stosunku pracy z tą nauczycielką?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czym skutkuje sytuacja, w której wicedyrektor nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni w roku kalendarzowym (tj. do 31 grudnia b.r) ? Wykorzystał jedynie 14 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy urlop dla pracownika obsługi zatrudnionego na 3/4 etatu należy liczyć w dniach czy w godzinach? Jaki wymiar urlopu należy się pracownikowi w dniach lub godzinach przy stażu pracy powyżej 10 lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są zasady podpisywania dokumentów przez osobę zastępująca dyrektora w czasie jego nieobecności. Chodzi o zastępcę społecznego, mającego upoważnienie organu prowadzącego do zastępowania dyrektora. Czy może on używać pieczątki dyrektora i podpisywać dokumenty swoim imieniem i nazwiskiem, poprzedzając podpis sformułowanie " z up." ?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe