Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 stycznia 2017 do 31 sierpnia 2017 byłam zatrudniona jako nauczyciel na Kodeksie Pracy (mam 25 lat stażu pracy) Otrzymałam świadectwo pracy, na którym napisane jest, że wykorzystałam cały urlop. W lipcu przystąpiłam do konkursu na dyrektora i od 1 sierpnia 2017 jestem dyrektorem przedszkola publicznego,którego organem prowadzącym jest burmistrz. Ile należy mi się urlopu za rok 2017 (od 1 sierpnia do 31 grudnia 2017)? W Urzędzie Gminy cały czas zastanawiają się, ile dni mi się należy. Dlatego moje pytanie kieruje do specjalistów.
Z umowy na podstawie kodeksu pracy (I - VIII) przysługiwał urlop w wymiarze 8/12 z 26 dni (zakładając, że było to zatrudnienie w pełnym wymiarze), czyli 18 dni.
Za okres zatudnienia w przedszkolu (VIII - XII) przysługiwał urlop w wymiarze 5/12 z 35 dni, tj. 15 dni. Okres podwójnego zatrudnienia przez cały miesięc w sierpniu należy liczyć odrębnie u każdego pracodawcy (gdyby zmiana zatrudnienia nastąpiła w trakcie miesiąca, urlop za sierpień przysługiwałby u pierwszego pracodawcy).
W sumie za 2017 rok przysługiwał więc urlop w wymiarze 33 dni (ze względu na wyższy roczny wymiar urlopu w przedszkolu - 35 dni). Z tych 33 dni wykorzystanych zostało 26, więc pozostało jeszcze 7 dni urlopu (w pierwszym zatrudnieniu wykorzystano o 8 dni więcej niż wynika z okresu zatrudnienia; te 8 dni trzeba więc odjąć od 15 dni przysługujących u drugiego pracodawcy).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany przechodzi na emeryturę i jest zainteresowany ponownym zatrudnieniem. Obecnie jest zatrudniony na podstawie mianowania. Umowę ma zawartą na pełny etat w jednej szkole (9 godzin) ale jest oddelegowany do innej placówki, by uzupełniać etat (9 godzin). Czy można go zatrudnić po przejściu na emeryturę w taki sam sposób ale na czas określony – do końca roku szkolnego? Jeśli zostanie zatrudniony po przejściu na emeryturę tylko na 9 godzin, to czy umowa może być zawarta na czas określony – do końca roku szkolnego? W oparciu o jaką podstawę prawną mogę go zatrudnić ponownie? Po jakim czasie od dnia rozwiązania umowy o pracę, w związku z przejściem na emeryturę można nawiązać z nim nową umowę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kto może podpisać listy płac gdy dyrektor jest na L4 lub na urlopie wypoczynkowym, jaka jest podstawa prawna? Jestem dyrektorem małej szkoły gdzie nie ma wicedyrektora, zastępcy, w naszej gminie funkcjonuje GZEAS.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na zastępstwo do 31.08.2011r. Otrzymałam informację, z Prokuratury Rejonowej , że został oskarżony o popełnienie przestępstwa określonego w art.286 par 1k.k.Istnieją przesłanki aby zatrudnić go od 1.09.2011 na kolejny rok na zastępstwo. Czy mogę z taka osobą podpisać umowę o pracę w charakterze nauczyciela??
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, proszę o wzór pisma z podstawą prawną o udzieleniu nauczycielowi w szkole feryjnej zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy/oraz niepełnym urlopu bezpłatnego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli z nauczycielem jest zawarta umowa o pracę na czas nieokreślony i od września nie ma dla niego pełnego etatu ( jedynie 15 godzin)to jak formalnie załatwić sprawę umowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe