Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września 2017r. nasze gimnazjum zostaje włączone do szkoły podstawowej. Pytanie jest następujące: w gimnazjum jest stanowisko sekretarza szkoły, którego nie ma w regulaminie szkoły podstawowej. Czy od 1 września b.r. szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi musi utworzyć nowy regulamin wynagradzania pracowników administracji i obsługi, czy pracownik w tym wypadku sekretarz szkoły będzie bazował na regulaminie gimnazjum?
Jeśli nie nastąpi zmiana warunków pracy sekretarza gimnazjum – np. zmiana stanowiska oraz zmiana wynagrodzenia (z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia przez okres pierwszych 6 miesięcy w razie przeniesienia na niżej opłacane stanowisko w przypadku samorządowych szkół), pracownik będzie uprawniony do dotychczasowych warunków pracy i wynagradzania, ponieważ jego zatrudnienie będzie kontynuowane w szkole podstawowej na zasadach dotychczas obowiązujących w gimnazjum (art. 231 KP, art. 236 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 w zw. z art. 23 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, Dz. U. z 2016 r., poz. 902). Szkoła podstawowa nie ma obowiązku tworzenia nowego regulaminu wynagradzania, powinna natomiast zmienić dotychczasowy, jeśli nastąpi zmiana struktury stanowisk.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaka przerwa na karmienie przysługuje pracownicy zatrudnionej na 1/2 etatu. I do jakiego wieku dziecka pracownica może korzystać z tej przerwy? Czy istnieją inne przepisy oprócz kodeksu pracy, które regulują ten zapis. Kodeks reguluje tylko pracowników zatrudnionych na etat bądź pracowników którzy pracują mniej niż 4 godz. Czy pracownicy zatrudnionej na 4 godz. dziennie należy się jedna przerwa pół godzinna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniłam księgową na 3/4 etatu, która pracuje też w innej szkole na 1/2 etatu.
W drugiej szkole pracuje od 4 lat.
Poprzednio miała zakończone okresy zatrudnienia z różnych miejsc pracy.
Jak naliczyć jej dodatek stażowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W gimnazjum zatrudniona jest od 03.09.2012 r. katechetka (mgr teologii), nauczyciel kontraktowy w niepełnym wymiarze godzin. W każdym kolejnym roku szkolnym malał wymiar zatrudnienia nauczycielki. Czy można było w tych latach pracy zawrzeć umowę na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nadgodziny powinny być wypłacone nauczycielowi, który w dniu nadgodzin nie realizuje ich, bo jest na wycieczce z klasą? Czy nadgodziny powinny być wypłacone, gdy nauczyciel ich nie realizuje, bo uczeń w tym czasie jest na wycieczce klasowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyliczyć ekwiwalent za urlop nauczycielowi zatrudnionemu na czas nieokreślony,od 2006 r, z którym rozwiązano stosunek pracy z dniem 31 lipca 2014r.? Sprawa dotyczy placówki feryjnej. W trakcie ferii zimowych wykorzystano 14 dni urlopu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe