Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września br. zatrudniamy nauczyciela w szkole na 3/22 etatu. Nauczyciel pracuje jednocześnie w trzech szkołach, a my jesteśmy dla niego czwartym pracodawcą. W umowie o pracę popełniliśmy błąd przyznając dodatek za wysługę lat ze szkoły, która jest podstawowym miejscem pracy nauczyciela. W jaki sposób powinniśmy sprostować ten błąd.Jak postąpić jeżeli nauczyciel odmówi współpracy.
Ponieważ umowa o pracę może przyznawać korzystniejsze warunki płacy niż powszechnie obowiązujące przepisy, konieczna jest zmiana jej treści: w pisemnej formie za zgodą nauczyciela – jest to tzw. porozumienie zmieniające lub aneks do umowy o pracę, a gdyby nauczyciel odmówił wyrażenia zgody, konieczne jest dokonanie wypowiedzenia zmieniającego, zaś odebranie dodatku nastąpi dopiero od pierwszego dnia najbliższego miesiąca kalendarzowego następującego po upływie 2 – tygodniowego okresu wypowiedzenia kończącego się w sobotę – art. 18 § 1, art. 29 § 4 w zw. z art. 11, art. 42 w zw. z art. 36 § 1 pkt 1 i art. 30 § 21 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 oraz art. 39 ust. 1 zd. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W rozporządzeniu, które obowiązuje od 01. 01. 2016 r. a dotyczącym komisji rekrutacyjnej jest mowa o co najmniej trzech przedstawicielach rady pedagogicznej, ale jeżeli nie będzie takiej możliwości, wtedy można do komisji powołać przedstawicieli organu prowadzącego. Czy sekretarz szkoły może być powołany do komisji rekrutacyjnej ? Czy trzeba zgłaszać do organu prowadzącego prośbę o uzupełnienie składu komisji. Czy wystarczy zgłosić "zapotrzebowanie" wraz z wyjaśnieniem? Mam nadzieje ż e takiej potrzeby nie będzie, ale muszę przygotować się na wszelkie możliwości.
- Obecnie mam 56 lat w 2008 roku nabyłam prawo do przejścia na emeryturę na podstawie art. 88 KN. Ile jeszcze mogę pracować, aby przejść na emeryturę na starych zasadach?
- Jak zamienić dwie umowy na jedną? Pracownica sekretariatu ma dwie umowy na czas nieokreślony:
- pierwsza umowa: 1/2 etatu w charakterze sekretarki szkolnej,
- druga : 1/2 etatu w charakterze sprzątaczki
Od 1 lutego 2018 r. chcę ją zatrudnić na cały etat na stanowisku sekretarza szkoły. Jak mam zmienić w/w umowy w jedną na cały etat na czas nieokreślony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona w wymiarze 2/22 na czas określony do 31.08.2021. W szkole macierzystej od maja planuje przejść na roczny urlop dla poratowania zdrowia. Jaki wymiar urlopu przysługuje jej w naszej szkole?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry,
jesteśmy szkołą niepubliczną. Mamy problem z pozyskanie logopedy na etat. Czy możemy zatrudnić logopedę na umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe