Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Obecnie mam 56 lat w 2008 roku nabyłam prawo do przejścia na emeryturę na podstawie art. 88 KN. Ile jeszcze mogę pracować, aby przejść na emeryturę na starych zasadach?
Na emeryturę nauczycielską z art. 88 KN nauczyciel może przejść do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego, czyli w przypadku kobiet - przed ukończeniem 60 roku życia (tak jest w przypadku opisanym w pytaniu). Po tym czasie przysługiwać będzie emerytura z ustawy o emeryturach i rentach z FUS.
Przepisy przejściowe ustawy zmieniającej ustawę o emeryturach i rentach z FUS, dają możliwość skorzystania z emerytury nauczycielskiej również tym nauczycielom, którzy przed 01.10.2017 r. ukończyli nowy, obniżony wiek emerytalny oraz tym, którzy osiągną go do 31.08.2018 r. W przypadku takich nauczycieli, mimo iż osiągną powszechny wiek emerytalny, będą mogli do 31.08.2018 r. przejść na emeryturę z art. 88 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy istnieje możliwość zatrudnienia nauczyciela w jednej placówce (niepublicznej) na : pełny etat wychowawca w internacie(26/26) oraz 3/4 jako nauczyciel w szkole(15/20). Do obu stanowisk ma pełne kwalifikacje.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w trakcie roku szkolnego aneks do arkusza organizacyjnego podpisuje także organ prowadzący? Czy od 1 stycznia coś się zmienia w tej sprawie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica przebywała po udarze na zwolnieniu lekarskim przez 182 dni. Podobno lekarz prowadzący załatwiał jej rentę ale okazało się, że załatwiał jej tylko sanatorium. Po wykorzystaniu zwolnienia i wielkim zdziwieniu, że pracownica jest z niczym, wysłałam ją na zaległy urlop wypoczynkowy. Teraz pracownica posądza mnie, że nieprawnie wysłałam ją na urlop, bo powinnam wypłacić jej ekwiwalent. Czy może podać mnie do sądu i wysłanie na urlop i niewypłacenie ekwiwalentu? Dodam, że lekarz medycyny pracy nie wystawił tej pracownicy zaświadczenia o zdolności do pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący chce od 1.09.2016 r. w utworzonym nowo zespole szkół powierzyć stanowisko dyrektora na 10 miesięcy bez przeprowadzenia konkursu. Pomimo wyraźnie brzmiących przepisów prawa oświatowego, że nie wolno mu tego robić czy są jednak wyjątki?
- Nauczyciel był zatrudniony od 01.09.2019 na czas zastępstwa do 26.06.2020, a następnie od 01.09.2020 do 25.06.2021 nie był zatrudniony przez wakacje i nie otrzymywał wynagrodzenia (z informacji wiadomo było, że nauczyciel nie wróci w tym czasie do pracy). Czy dyrektor postąpił zgodnie z prawem? Jakie są podstawy prawne? Czy nauczyciel może dochodzić swoich praw?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe