Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od listopada uczeń otrzymał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczeń ma upośledzenie lekkie. Do rewalidacji zalecono usprawnianie mowy i ruchowe. Czy logopeda i nauczyciel w-f-u ze skończoną gimnastyką korekcyjną, nauczyciele dyplomowani, mogą prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem? Czy należy im wypłacić wynagrodzenie jako dyplomowanym czy stażyście?
Do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych w zakresie usprawniania mowy kwalifikacje posiada logopeda. Wynagrodzenie płacone jest zgodnie z jego stawką.
W przypadku zajęć rewalidacyjnych w zakresie usprawniania ruchowego, jeżeli nie wynika to z wad postawy (wówczas zajęcia prowadzi nauczyciel ze skończoną gimnastyką korekcyjną), kwalifikacje posiada nauczyciel, który ukończył kurs z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Metodę tę stosuje się w pracy z dziećmi m.in. upośledzonymi umysłowo.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam nauczyciela, dyplomowanego który obecnie jest w stanie nieczynnym do 28 lutego 2014 roku. Jednocześnie była taka konieczność zatrudnienia tej samej osoby na indywidualnym nauczaniu w wysokości 4 godzin. Spisałam umowę dodatkową o pracę do dnia 28 lutego 2014 roku. Czy od 1 marca mogę przyjąć go do pracy i do kiedy spisać umowę (chodzi też o zapłatę - czy z nauczyciela mianowanego czy stażysty)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ostatnio zadałam pytanie dotyczące ilości dni wypoczynkowych dla nauczycielki, która z dniem 1 marca 2018 r. wraca do szkoły po urlopie dla poratowania zdrowia (czas trwania urlopu to od 01.03.2017 r. do 28.02.2018 r. ). Z informacji otrzymanej od Państwa należy się tej pani urlop uzupełniający w wymiarze 6 tygodni. Czy dyrektor może udzielić tej Pani urlopu bezpośrednio zaraz od 1 marca za zaległy na 6 tygodni ? I czy za niewykorzystane ferie, które w naszym województwie przypadały od 15.01.2018 r. - 28.01.2018 r. – 2 tygodnie również może? Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się z prośbą o interpretację przepisów dotyczących ustalenia prawa do urlopu dla poratowania zdrowia, w szczególności wyliczenia okresu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwających dłużej niż 6 miesięcy oraz o przedłużenie wymaganego okresu pracy o tą niezdolność. Nasze pytanie brzmi: czy wliczamy cały okres niezdolności do pracy trwający dłużej niż 6 m-cy , czy tylko ten powyżej 6 m-cy? Na konkretnym przykładzie w naszej szkole nauczyciel mianowany, umowa o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin. Okres zatrudnienia od 01.09.2008r do nadal, okresy niezdolności do pracy: - zw. lekarskie, urlop macierzyński, u.rodzicielski w wymiarze 220 dni (czy brać pod uwagę całość 220 dni czy powyżej 180 dni t,j.40 dni ?) , - u.wychowawczy 2 lata czyli 24 m-ce (brać pod uwagę 24m-ce czy 18m-cy)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownikowi, który ukończył studia licencjackie, należy zwiększyć wymiar urlopu wypoczynkowego z 20 dni na 26 dni?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący chce połączyć zajęcia (muzyka,plastyka, technika) w klasach III i IV- czy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może uczyć tych przedmiotów w takim połączeniu, czy musi to prowadzić nauczyciel sztuki?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe