Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od miesiąca września przedszkole i szkoła zostają połączone w zespół szkół. Do tej pory pracował i w przedszkolu i w szkole katecheta – zatrudniony na dwie oddzielne umowy (misja kanoniczna). Jest on ujęty w arkuszu organizacyjnym obu placówek. Moje pytanie brzmi, jak przekształcić teraz umowę? Czy wystarczy aneks? Czy jeśli należy rozwiązać umowę to na mocy którego artykuł z Karty Nauczyciela?
Nauczycielowi należy zmienić umowę o pracę aneksem. W umowie o pracę należy wskazać, jako miejsce zatrudnienia – zespół szkół, a jako miejsce świadczenia pracy – szkołę podstawową i przedszkole.
Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762) w przypadku utworzenia zespołu szkół pracodawcą dla nauczyciela jest zespół szkół, a jej dyrektor jest kierownikiem dla zatrudnionych w zespole nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Zatem z nauczycielem zatrudnionym w zespole szkół nawiązuje się jedną umowę o pracę (lub akt mianowania), w której określa się także typy (rodzaje) szkół w zespole, w których nauczyciel pracuje.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy będąc na urlopie dla poratowania zdrowia przez 12 miesięcy mam prawo do urlopu wypoczynkowego za te 12 miesięcy? Jaka jest podstawa prawna?
- Czy dyrektor może potrącić z etatu nauczycielowi za zajęcia, które nie odbyły się z powodu zwalniania się nauczyciela lub nieobecności ucznia? Jaka jest wykładnia prawna do takich decyzji? Czy dyrektor może dać pismo nauczycielowi bez podstaw prawnych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 1 kwietnia 2016r. za nieobecnego nauczyciela szkoły podstawowej - psychologa szkolnego (zasiłek chorobowy potem urlop - zasiłek macierzyński ) chcemy zatrudnić na zastępstwo za w/w nauczyciela. Mam pytanie czy umowa powinna trwać do 24.06.2016r., czy nie określać terminu trwania tej umowy? Proszę o wzór takiej umowy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel grupy przedszkolnej (6 latki) z pensum 24/25 dodatkowo prowadzi zajęcia z doradztwa zawodowego 1/22 oraz zajęcia rewalidacyjne z uczniem klasy V i uczniem przedszkola. Z jakiego pensum powinien mieć liczone zajęcia rewalidacyjne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona na czas określony od 01.09.2020 r. do 31.08.2021 r. Od 10.05.2021 r. do 31.08.2021 r. przebywa na urlopie bezpłatnym. Czy należy jej wypłacić ekwiwalent za urlop?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe