Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od tego roku w szkole jest kształcenie dualne w Technikum,uczniowie maja zajęcia w Hotelach. Pani dyrektor ma podpisać umowę z osobami, które prowadzą zajęcia z uczniami. Nie wiemy czy osoby to instruktorzy praktycznej nauki zawodu, czy nauczyciele praktycznej nauki zawodu i jakie obowiązuje pensum 22 czy 18?
W pytaniu nie podano żadnych informacji o kwalifikacjach osób, które będą prowadziły zajęcia praktyczne. Osoby zatrudnione w hotelu, a nie w jednostce oświatowej, są instruktorami praktycznej nauki zawodu. Na podstawie § 10 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu, Dz.U. z 2017 r., poz. 1644 takimi instruktorami mogą być 1) pracownicy posiadający kwalifikacje nauczycieli praktycznej nauki zawodu, dla których praca dydaktyczna i wychowawcza z uczniami stanowi podstawowe zajęcie i jest wykonywana w tygodniowym wymiarze godzin przewidzianym dla nauczycieli, wynoszącym 22 godziny tygodniowo – art. 42 ust. 3 lp. 5 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.; 2) pracownicy, dla których praca dydaktyczna i wychowawcza z uczniami lub młodocianymi nie stanowi podstawowego zajęcia lub jest wykonywana w tygodniowym wymiarze godzin niższym niż przewidziany dla nauczycieli (mniej niż 22 godziny tygodniowo), w ramach obowiązującego ich tygodniowego czasu pracy, którzy posiadają co najmniej tytuł mistrza w zawodzie, którego będą nauczać, lub w zawodzie wchodzącym w zakres zawodu, którego będą nauczać, i przygotowanie pedagogiczne albo inne kwalifikacje szczegółowo wymienione w § 10 ust. 5 ww. rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o wyjaśnienie na co powinna być przeznaczona dotacja przedszkolna, czy może być tylko na wynagrodzenia?
- Czy nauczyciel pracujący w szkole publicznej musi mieć zgodę dyrektora macierzystej placówki, jeśli ma możliwość podjęcia dodatkowej pracy w ilości 8h w placówce niepublicznej? Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi 20.03.2020 r. kończą się badania okresowe. W związku z epidemią koronawirusa nie ma możliwości uzyskania badania kontrolnego.
Nauczyciel otrzymał zaświadczenie o zdolności do pracy od lekarza rodzinnego.
Prosimy o opinię czy szkoła może dopuścić nauczyciela do pracy na podstawie zaświadczenia od lekarza rodzinnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor Gimnazjum dostał powierzenie obowiązków dyrektora szkoły do 31 sierpnia 2021. Dnia 01 września 2017r. gimnazjum zostało włączone do szkoły podstawowej a dyrektor został z mocy prawa zastępcą dyrektora szkoły podstawowej. Do kiedy może zajmować to stanowisko?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Jestem nauczycielem języka polskiego w gimnazjum. W tym roku szkolnym mam godziny ponadwymiarowe. W dniach 12-14.11.2012 (pon.-śr.) i 24-26.11.2012 (sob.-pon.) brałam udział w szkoleniach zorganizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach udziału naszej szkoły w projekcie edukacyjnym "eSzkoła-Moja Wielkopolska". Za te dni dyrektor nie wypłacił mi wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe (14 godz.). Uczestnicy tego szkolenia z innych szkół otrzymali wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Czy mój dyrektor słusznie pozbawił mnie wynagrodzenia za te godziny? Czy za udział nauczyciela w szkoleniach (obowiązkowych dla realizacji projektu) lub ze skierowania dyrektora pozbawia go wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe? Będę wdzięczna za interpretację prawną. Agata
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe