Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pani Ania – referent została zatrudniona na umowę o pracę na zastępstwo za pracownicę przebywającą na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim. Umowa została zawarta na okres 12.07.2014 do 10.07.2015r. Aktualnie okazało się że Pani Ania jest w ciąży, ciąża jest zagrożona i od 23.04.2015 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z przeprowadzonej rozmowy wynika że najprawdopodobniej nie wróci już do pracy. Jak będzie przebiegał teraz stosunek pracy czy umowa rozwiąże się samoistnie. Czy za niewykorzystany urlop należy się ekwiwalent. Jeśli szkoła wypłaci ekwiwalent to czy należy się również świadczenie urlopowe? Czy w przedstawionej powyżej sytuacji Pani Ania nabędzie prawo do „13” za 2015 r?
Umowy zawarte na zastępstwo nie przedłuzają się do dnia porodu (art. 177 § 31 kodeksu pracy). Umowa rozwiąże się więc z dniem 10.07.2015 r.
Za niewykorzystany urlop należy wypłacić ekwiwalent. Tu nie ma wyjątków. O tym, czy będzie należało się świadczenie urlopowe, decydują przepisy regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych obowiązującego w szkole.
Dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2015 rok nie będzie przysługiwało.
Uchwała Sądu Najwyzszego z dnia 7 lipca 2011 r. III PZP 3/11 - "Okresy pobierania przez pracownika niezdolnego do pracy wynagrodzenia i zasiłku chorobowego nie podlegają wliczeniu do 6-miesięcznego okresu przepracowanego w danym roku kalendarzowym, wymaganego do nabycia prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego na podstawie art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o ododatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budzetowej".
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy organ prowadzący może w swojej uchwale może wprowadzić zapis, że dyrektorowi szkoły nie przydziela się dodatku motywacyjnego? Dyrektor szkoły jest również nauczycielem.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel może bezpośrednio po urlopie macierzyńskim pójść na urlop zdrowotny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu następującej sprawy: pracownik obsługi ma zaległy urlop wypoczynkowy i ciągle odkłada jego wykorzystanie. Czy jest taka możliwość by dyrektor wysłał pracownika bez jego zgody na zaległy urlop?Jeżeli tak to bardzo proszę o podanie podstawy prawnej. Dziękuję za pomoc.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mianowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i w trakcie studiów terapii pedagogicznej została zatrudniona na stanowisku pedagoga szkolnego - maj 2009r. i dyrektor uznał jej te kwalifikacje jako zbliżone. Teraz podjęła decyzję i chce składać dokumenty na nauczyciela dyplomowanego. Czy KO uzna uniżoność jako konkretne kwalifikacje nauczyciela? Czy może lepiej, żeby składała dokumenty jako terapeuta pedagogiczny bo takie godziny ma i realizuje i do nich posiada konkretny dyplom poświadczający wykształcenie? Posiadanie zbliżonych kwalifikacji dawało uprawnienie do zajmowanie stanowiska w szkołach w jakich zostało zrobione zbliżenie. Czy KO w dobie dzisiejszych przepisów może to kwestionować?
- Nauczyciel jest zatrudniony w szkole prowadzonej przez j.s.t w wymiarze 17/18 i jest to jego główne miejsce pracy. Pracował także w drugiej szkole na umowę o kodeks pracy prowadzonej przez stowarzyszenie w wymiarze 6/18.W wyniku zmian organizacyjnych po 10 latach pracy nie przedłużono z nim umowy w drugiej szkole gdzie był zatrudniony na umowę o kodeks pracy). Czy nauczycielowi przysługuje odprawa z tytułu zwolnienia i w jakiej wysokości?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe