Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pisząc zarządzenie wprowadzające regulamin doboru pracowników pedagogicznych czy wystarczy podać podstawę prawną Art. 39 ust. 3 pkt. 1 Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty z 2014 r. poz. 7 i 290 czy jeszcze dodatkowo należy podać: Ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników? Jak jest poprawnie?
Nie ma potrzeby, a przede wszystkim podstawy prawnej do wprowadzania regulaminu zwalniania nauczycieli. Kryteria zwalniania to nie akt prawa wewnętrznego, który trzeba wprowadzać zarządzeniem, niemniej dyrektor powinien zapoznać nauczycieli z kryteriami stosowanymi przez siebie, np. na posiedzeniu rady pedagogicznej (co zostanie odnotowane w protokole RP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zgoda nauczyciela na zmniejszenie wymiaru zatrudnienia np. do 12/18 jest wiążąca na dany rok szkolny czy już na stałe? Organ prowadzący uważa że na stałe.Po analizie dokumentów i wypowiedzi na forach uważam, że OP nie ma racji.Przykład - nauczyciel wyraził zgodę na zniżkę na dany rok szkolny. W projekcie na nastepny rok szkolny również nie ma dla niego pełnego etatu.Jaki powinien być teraz krok dyrektora? Ponowic zniżkę czy wypowiedzieć warunki pracy i ewentualnie ponownie zatrudnić już na czas określony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektorowi gimnazjum kończy się kadencja 31.08.2017 r. Czy dyrektor szkoły podstawowej, do której włącza się gimnazjum musi powierzyć mu stanowisko wicedyrektora na okres dwóch lat, do 31 sierpnia 2019 r?
- Czy można wypłacać nadgodziny np. za 3 tygodnie z miesiąca bieżącego i za tydzień poprzedniego np. w lutym wypłacam za 1. tydzień stycznia i 3 tygodnie lutego. Czy można ostatni tydzień danego miesiąca przerzucić na kolejny miesiąc?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy zatrudniony w przedszkolu od 1 września 2020 r. nauczyciel j. angielskiego musi mieć ukończone studia wyższe magisterskie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pewien problem. Jak należy rozliczyć godzinę nauczyciela (jest to godzina ponadwymiarowa) jeżeli dziecko, z którym ma nauczanie indywidualne jest nieobecne (choruje), za tę godzinę bierze 25% dodatku, zgłasza w tym czasie swoją gotowość do pracy, dostaje inne zajęcie. Jak mu za to zapłacić? Tak jak za zwykłą godzinę czy jak za pracę z dzieckiem z orzeczeniem o kształceniu specjalnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe