Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zatrudniony w przedszkolu od 1 września 2020 r. nauczyciel j. angielskiego musi mieć ukończone studia wyższe magisterskie?
Kwalifikacje wymagane od nauczycieli, którzy będą mogli uczyć języka angielskiego w przedszkolu określone są w § 12 rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r. poz. 1575 z późn. zm.). Są one następujące:
• ukończenie studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego + posiadanie przygotowania pedagogicznego,
• ukończenie studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w kraju, w którym językiem urzędowym jest dany język obcy + posiadanie przygotowania pedagogicznego,
• ukończenie studiów pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na dowolnym kierunku (specjalności) + legitymowanie się świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego lub legitymowanie się świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II,
• ukończenie nauczycielskiego kolegium języków obcych w specjalności danego języka obcego,
• ukończenie zakładu kształcenia nauczycieli w dowolnej specjalności + legitymowanie się świadectwem egzaminu z danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego lub legitymowanie się świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II.
Kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach mają również nauczyciele, którzy posiadają ogólne kwalifikacje do nauczania w przedszkolach i oprócz tego kwalifikacje językowe, np. studia podyplomowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zmiany w prawie oświatowym w jakiś sposób określają wysokość- ilośc godzin nadliczbowych przyznawanych nauczycielowi?
- W jaki sposób należy liczyć dodatek stażowy nauczycielowi przeniesionemu z wygaszanego gimnazjum do innej szkoły w przypadku nawiązania z nim umowy o pracę na czas określony w niepełnym wymiarze czasu pracy w tym samym gimnazjum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce zatrudnionej na czas nieokreślony na podstawie mianowania, przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim można zmniejszyć wymiar zatrudnienia z dniem 01.09.2015 z uwagi na zmiany organizacyjne spowodowane niżem demograficznym? Nauczyciel wraca do pracy we wrześniu. Proszę o pilna odpowiedź. Jeżeli tak kiedy powinno być wystosowane pismo w tej kwestii i na jakie przepisy prawne powinnam się powołać?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dni wielki czwartek (29.03), wielki piątek ( 30.03) oraz wtorek po świętach (3.04) są dniami wolnymi dla nauczyciela. Czy np. nauczyciele mogą mieć wskazane przyjście do pracy w celu uzupełnienia dokumentacji?
- Nauczyciel był zatrudniony na czas określony (zastępstwa za nieobecnego nauczyciela) od dnia 11 lutego 2019 r. do 10 lutego 2020 r. Następnie od dnia 11 lutego 2020 r. do 23 marca 2020 r. Obecnie jest zatrudniony od dnia 24 marca 2020 r. na czas zastępstwa nieobecnego nauczyciela (bez podania daty).
Z jakim okresem wypowiedzenia należy rozwiązać tę umowę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe