Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Podjęła u nas pracę nauczycielka znajdująca się od września b.r. w stanie nieczynnym (w który przeniósł ją dyrektor innej szkoły). A więc nie jest w stanie w chwili obecnej przedstawić mi świadectwa pracy, na podstawie którego mógłbym naliczyć jej wysługę lat. Czy dobrze rozumuję, że takowa jej się nie należy w zaistniałej sytuacji? A jeśli powinienem, to na jakiej podstawie? I druga sprawa. Czy zajęcia rewalidacyjne liczone są z 20/20 czy 18/18 jeżeli realizuje je nauczyciel np. j. polskiego mający dodatkowe kwalifikacje. Konkretnie: nauczycielka ma 16/18 j. polskiego i uzupełnia etat dwoma godzinami rewalidacji. Czy w tej sytuacji ma ona pełny etat, czy nie?
Nauczyciel, który w trakcie przebywania w stanie nieczynnym podjął pracę w innej szkole otrzymuje odrębne wynagrodzenie z odrębnej umowy o pracę. Z uwagi na to, że poprzedni stosunek pracy (ten, gdzie przebywa w stanie nieczynnym) nie został jeszcze zakończony, nie można go wliczyć do stażu pracy, od którego jest naliczany dodatek za wysługę lat. Jedynie zakończone okresy pracy podlegają wliczeniu.
Zajęcia rewalidacyjne dla uczniów niepełnosprawnych prowadzone w ramach pensum nauczyciela liczone są z obowiązującego tego nauczyciela wymiaru godzin, czyli w tym przypadku 18. Zajęcia te ujęte są w ramowym planie nauczania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Obie sprawy dotyczą wpisu na świadectwie pracy: Dnia 6.04.2017 nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 31.08.2017 r. za porozumieniem stron. Czy w świadectwie pracy w pkt. 3 stosunek pracy ustał w wyniku a) rozwiązania należy wpisać „rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika za porozumieniem stron art. 23 ust.1 pkt.1 oraz ust. 4 pkt.1 KN. Dnia 19.05.2017 r. nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 31.08.2017 r. Czy w świadectwie pracy w pkt. 3 stosunek pracy ustał w wyniku a) rozwiązania należy wpisać „rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika art. 23 ust.1 pkt.1 KN. Proszę o potwierdzenie poprawności zapisów lub o sprostowanie jeśli są niewłaściwe.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole podstawowej specjalnej, w klasach dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, musi być zatrudniony doradca zawodowy i trzeba organizować dodatkowe zajęcia z doradztwa w klasach VII i VIII oraz w szkole przysposabiającej do pracy? Jakie kwalifikacje powinna mieć osoba realizująca doradztwo? Jaki jest wymiar godzinowy takich zajęć?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywała na L-4 182 dni, po chorobowym urlop uzupełniający, teraz do 30 czerwca ma urlop zdrowotny / 8 mcy/. Czy skierowanie na badanie kontrolne muszę jej dać teraz czy mogę po wakacjach, bo wszystko wskazuje na to, że będzie miała niezdolność do pracy i przejdzie na rentę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie wstępnie uprzedził, iż od 1.09.2016 r. chce być przeniesiony do pracy w innej szkole (art.18 KN). Jakie są procedury takiego przeniesienia? Co z teczką akt osobowych pracownika? Czy w takim przypadku wystawia się świadectwo pracy? Czy należy się świadczenie urlopowe za rok szk. 2015/16 i jakieś odprawy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie. Mam dwa pytania:
1. Na obecny rok szkolny dostałem dodatkowe dwie godziny dla psychologa szkolnego, który zatrudniony był na 10/20 tygodniowo czyli 0,5 etatu. W związku z tym podpisałem z nim porozumienie znieniające na 12/20. Na kolejny rok czyli 2013/2014 tych dodatkowych dwóch godzin już nie otrzymam. Co mam zrobić w takiej sytuacji, czy podpisać kolejne porozumienie wracające do 10/20, jak nazwac taką umowę?
Drugie pytanie: pracownik obsługi - zatrudniony jest na cały etat, od września będę musiał podpisać z nim umowę na 0,5 etatu. Jaką umowę podpisać? Ten pracownik ma 5 lat do emertury. Dziękuję za informację!
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe