Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik niepedagogiczny z dniem 01 lipca odchodzi na emeryturę. Czy dyrektor może udzielić mu 26 dni urlopu wypoczynkowego, pomijając proporcjonalność do czasu zatrudnienia?
Zgodnie z art. 1551 § 1 kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop:
1) u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze.
Pracownikowi mozna zatem udzielić urlopu w pełnym wymiarze, zwłaszcza gdy nie złozył on zadnego pisma dot. rozwiązania stosunku pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik obsługi, który chce odejść na emeryturę przed 60. rokiem życia może złożyć wymówienie na miesiąc przez rozwiązaniem umowy?Następnie nawiązać nową umowę o pracę na 10 miesięcy do ukończenia 60 lat?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy art. 9a ust. 3 KN odnosi się tylko do nauczycieli? Czy może być zastosowany w przypadku, gdy intendent zostaje nauczycielem?
- Nauczyciel przedszkola z umiarkowaną niepełnosprawnością jest zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin na 18/24 (łączone pensum, młodsza i starsza grupa przedszkolna). Uwzględniając niepełnosprawność etat wynosi 18/20. Nauczyciel ten jest zatrudniony od 01.09.2021 r. do 31.08.2022 r. Ile dni urlopu przysługuje nauczycielowi? Czy 35 dni urlopu jest liczone na rok szkolny czy rok kalendarzowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od nowego roku szkolnego planuję powstanie oddziałów integracyjnych i w związku z tym mam kilka pytań: 1. Czy gmina z subwencji na dziecko niepełnosprawne może zabrać pieniądze na dowóz (jest to zadanie własne gminy, ale wiem, że takie są praktyki)? 2. Czy nauczyciel wspomagający jest zatrudniany z KN, czy z Kodeksu Pracy? 3. Jaki jest wymiar godzin nauczyciela wspomagającego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W zeszłym roku szkolnym zatrudniłam nauczycielkę stażystę. Nauczycielka odbyła staż, otrzymała stopień nauczyciela kontraktowego. W ciągu roku szkolnego zaszła w ciąże. Umowę miała do 31 sierpnia. Ja przedłużyłam jej umowę aneksem do dnia porodu. Mam pytanie, czy ja muszę podpisywać z tą Panią umowę na czas nieokreślony ze względu, że jest już nauczycielem kontraktowym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe