Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik przyniósł do zakładu pracy zaświadczenie, że pracował od 1.07.1996 do 31.08.1996 na umowę zlecenia. W zaświadczeniu zawarte są informacje o odprowadzanych składkach na ZUS w wys. 43,2% (ubezpieczenie społeczne- 40%, fundusz pracy-3% oraz fundusz gwarant. świadczeń społecznych-0,2%) Czy w związku z tym mam obowiązek doliczenia pracownikowi tych 2 m-cy pracy do stażu pracy i nagrody jubileuszowej ?
Zgodnie z art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych, Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej i jednorazowej odprawy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy wlicza się wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze (np. okresy pobierania zasiłku dla bezrobotnych czy okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym).
Zakończone okresy zatrudnienia to okresy pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy. Na podstawie art. 2 kp, pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Umowa zlecenia jest umową cywilno-prawną podlegającą przepisom kodeksu cywilnego i nie wlicza się do pracowniczego stażu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jest możliwość rozwiązania stosunku pracy z nauczycielką kontraktową oddziału przedszkolnego, która jest w takcie stażu na nauczyciela mianowanego, a obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w marcu 2016 roku przedłożył w szkole zaświadczenie o tym, iż dnia 18 marca 2016 roku zdał egzamin dyplomowy i uzyskał tytuł zawodowy magistra. Dyplom dostarczy w terminie późniejszym. Proszę o informację czy na podstawie przedłożonego zaświadczenia należy się nauczycielowi podwyżka od 1 kwietnia, czy dopiero wówczas kiedy przedłoży w szkole dyplom? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Sąd II instancji podtrzymał Wyrok Sądu Pracy I Instancji i przywrócił nauczyciela do pracy.
Nauczyciel ten był zatrudniony w wymiarze pełnego etatu w Gimnazjum od maja 2011 r. jako 10/20 pedagoga i 9/18 nauczyciel WOS. Przy czym sprawował funkcję dyrektora gimnazjum, więc miał zniżkę pensum jako nauczyciel WOS i wypracowywał tylko 5 godzin WOS i 10/20 pedagoga. Taki stan rzeczy trwał do dnia połączenia Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w ZESPÓŁ SZKÓŁ w dniu 01.09.2015 r., wówczas dyrektor ten został zwykłym pracownikiem ( z przerostem ambicji po dawnym stanowisku funkcyjnym ) i z powodu niesubordynacji i innych przyczyn na mocy KP ówczesny dyrektor szkoły podstawowej wręczył mu wypowiedzenie warunków pracy i płacy. Nastąpił proce w Sadzie pracy, który trwał do dnia 05.04.2018 r. - kiedy to zapadł wyrok w II Instancji , który przywraca nauczyciela do pracy. W międzyczasie na mocy REFORMY OŚWIATY, od 01.09.2017 r. Zespół Szkół przekształcił się w Szkołę Podstawową. W arkuszu organizacyjnym nie ma już stanowiska pedagoga gimnazjum w wymiarze 10/20, tak jak było przed połączeniem placówek. Jak obecnie zachować się co powrotu tego nauczyciela do pracy?
Jakie godziny mu przydzielić?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z uwagi na mniejszą liczbę potencjalnych uczniów w zespole szkół przewidywana jest reorganizacja szkoły. W szkole będzie brakować godzin dla nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących. Jaka będzie przysługiwać odprawa ( 3 czy 6 miesięczna) nauczycielowi uczącemu przedmiotów zawodowych- teoretycznych i który jednocześnie ma uprawnienia do matematyki, ale jej obecnie nie uczy. Nauczyciel nabył prawa emerytalne już wcześniej. W planie na przyszły rok dla zawodowców będzie duża liczba godzin ponadwymiarowych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy wychowawca może realizować zajęcia doradztwa zawodowego w klasach VII i VIII (zamiast doradcy zawodowego - nie ma specjalisty w szkole) wynikających z ramowego planu nauczania w szkole podstawowej?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe