Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 91 PO organ prowadzący szkoły lub przedszkola może je połączyć w zespół. Połączenie nie narusza odrębności rad pedagogicznych szkół lub...

PORADA PRAWNA

08 listopada 2017 Prawo oświatowe

Pracuję w zespole szkolno-przedszkolnym. Teraz doszły oddziały gimnazjalne. Czy przy tworzeniu wspólnego statutu możemy oddzielić ponownie przedszkole i stworzyć taki dokument, aby rada pedagogiczna przedszkola nie musiała się spotykać z całym gronem szkoły podstawowej?

Na podstawie art. 91 PO organ prowadzący szkoły lub przedszkola może je połączyć w zespół. Połączenie nie narusza odrębności rad pedagogicznych szkół lub przedszkoli, o ile statut zespołu nie stanowi inaczej. W związku z tym ze statutu zespołu może wynikać, czy i w jakich sprawach rada pedagogiczna przedszkola musi obradować wspólnie z radą pedagogiczną szkoły wchodzącej w skład zespołu, a w jakich - samodzielnie. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT