Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Program edukacyjno-terapeutyczny. Dla wychowanka ORW posiadającego orzeczenie o kształceniu specjalnym ze względu na niepełnosprawnosć sprzężona( w tym intelektualna w stopniu umiarkowamym, ruchowa i niedosłuch) - I ETAP EDUKACYJNY.
IPET opracowuje się dla konkretnego dziecka – nie dla jego niepełnosprawności. Ponieważ nic nie wiemy o tym wychowanku (ile ma lat, na jakim jest etapie edukacji, itd.) ani nie mamy wglądu w postdiagnostyczną charakterystykę ucznia oraz w zalecenia zawarte w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego, to zaproponowany IPET – zgodny z wymogami nowego rozporządzenia MEN z dnia 9 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, …..(Dz.U z 24 sierpnia 2017 poz. 1578 ) - zawiera tylko przykładowe „wzory” tego, co należy w danym miejscu wpisać. Wymaga więc dostosowania wpisów (lub ich uzupełnienia) przez ZESPÓŁ nauczycieli, wychowawców oraz specjalistów, którzy znają to dziecko, bo pracują z nim na co dzień.
Indywidualny program edukacyjno - terapeutyczny
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy podczas wyjazdu na konkurs uczniów klas 1-3, nauczyciel może wykorzystać swój prywatny samochód jako środek transportu dla siebie i uczniów? Jeżeli taka możliwość istnieje, to jakie wymagania muszą być spełnione?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy do szkoły ponadgimnazjalnej dla młodzieży można przyjąć do klasy pierwszej ucznia, który w dniu składania podania ma ukończone 18 lat lub ukończy w danym roku kalendarzowym?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyglądają regulacje nowego rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie procedury są konieczne przy przyjmowaniu do niepublicznego liceum ogólnokształcącego oraz do niepublicznej szkoły policealnej cudzoziemca? Jakich dokumentów należy wymagać? Jak wygląda odpłatność za naukę? Czy przysługują na takiego słuchacza dotacje?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych na końcu dokumentu należy wymienić nazwiska osób, które podpisały oryginał świadectwa. Co w sytuacji, kiedy nie wiadomo, kto złożył podpis? Świadectwo kilka lat temu zostało wydane uczniowi, a placówka nie przechowuje kopii świadectw.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe