Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o odpowiedź w sprawie wymiaru urlopu dla pracownika niepedagogicznego zatrudnionego w szkole w wymiarze 3/4 etatu?
W pytaniu nie podano, do jakiego ogólnego wymiaru urlopu uprawniony jest pracownik.
Wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi:
Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu odpowiednio 20 albo 26 dni. Niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia.
W przypadku pracownika zatrudnionego na 3/4 etatu, wymiar urlopu wypoczynkowego wynosić będzie odpowiednio 15 albo 20 dni (0,75 * 20 dni = 15 dni; 0,75 * 26 dni = 19,5, po zaokrągleniu 20 dni).
Urlopu udziela się w godzinach, przy czym jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom. Należy więc obliczony wymiar w dniach pomnożyć przez 8 (15 * 8 = 120 godzin albo 20 * 8 = 160 godzin). Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu (z ogólnej puli godzin odejmuje się za każdy dzień urlopu tyle godzin, ile pracownik ma do przepracowania w danym dniu).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka jest zatrudniona w wymiarze 16/18 na rok szkolny 2018/2019 ma niepełne zatrudnienie. W trakcie roku/ od listopada 2018 r. organ prowadzący przydzielił dodatkowe godziny świetlicy na rok szkolny 2018/2019, które dyrektor szkoły przydzielił w/w nauczycielce. Problem polega na sporządzeniu aneksu do umowy, czy dodatkowe godziny przydzielić nauczycielce do końca sierpnia 2019 roku czy tylko do końca zajęć edukacyjnych, czyli do dnia 21 czerwca 2019 r.?
- Czy urlop bezpłatny można rozpisywać na pojedyncze dni? Nauczyciel pracuje na 2/18, w każdy piątek po dwie godziny w tygodniu. Złożył wniosek o urlop bezpłatny w dniach 3.06, 10.06 i 17.06. Czy decyzję należy wystawić na te pojedyncze dni czy od 3 czerwca do 17 czerwca?
- Czy organ prowadzący ma prawo zabronić godzin ponadwymiarowych dyrektorowi, który korzysta z obniżonego wymiaru godzin zajęć?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu język angielski prowadzi nauczyciel ze szkoły językowej z którą przedszkole ma podpisaną umowę. Czy w świetle ustawy z 1.09.2018 nauczyciel nadal może prowadzić takie zajęcia na podstawie umowy ze szkołą czy musi być zatrudniony w przedszkolu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka języka angielskiego ma następujące kwalifikacje: 1. Dwustopniowe studia z zakresu ekonomii(bez kwalifikacji pedagogicznych) studia licencjackie i magisterskie z ekonomii. , 2. Kolegium nauczycielskie (język angielski) , 3. Studia licencjackie z zakresu filologii angielskiej. Jak sporządzić jej wymiar uposażenia? Czy pracownik powinien być zaszeregowany zgodnie z wykształceniem licencjackim (język angielski) czy z wykształceniem magisterskim (ekonomia bez przygotowania pedagogicznego? Jakie powinno być wypłacane wynagrodzenie, czy zgodnie z wykształceniem magisterskim czy licencjackim?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe