Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie jakie pensum należy zastosować do godzin doradztwa zawodowego, których realizacja wynika z ramowego planu nauczania (10 godzin na klasę w klasach 7 i 8) w stosunku do nauczyciela zatrudnionego w szkole jako nauczyciel pedagog w pełnym wymiarze godzin (posiada także kwalifikacje do prowadzenia zajęć doradztwa zawodowego) w przypadku powierzenia temu nauczycielowi realizacji godzin doradztwa zawodowego jako ponadwymiarowych - czy godziny powinny być rozliczane z pensum 18-godzinnego jako lekcje wynikające z ramowego planu nauczania czy też 22-godzinnego jak wynika z pensum doradcy zawodowego? Pragnę podkreślić, iż nauczyciel nie jest zatrudniony w szkole jako doradca zawodowy, jedynie ma powierzone godziny ponadwymiarowe a zatrudniony jest na stanowisku pedagoga szkolnego.
Pensum doradcy zawodowego określa organ prowadzący na podstawie art. 42 ust. 7 Karty Nauczyciela. Od 1 września 2018 r. pensum to nie będzie mogło być wyższe niż 22 godziny.
Bez względu na to, komu zostaną przydzielone godziny doradztwa zawodowego (czy będzie to nauczyciel przedmiotu, czy specjalista), ich pensum będzie wynikało z uchwały organu prowadzącego, jako pensum doradcy zawodowego i będzie wynosiło, np. 10/22 na klasę.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole w ramach wf w kl.I-III/SP prowadzone są zajęcia na basenie, prowadzi je instruktor. Jakie zadania ma pełnić n-l, który ma przydzielone zajęcie i zapłacone, chociaż je nie prowadzi? Czy powinien otrzymać wynagrodzenie za lekcje? Czy są to zajęcia opiekuńcze w ramach 40 godz. tygodnia pracy? /proszę o podstawę prawną/
- Czy nauczyciel pracujący w pełnym wymiarze godzin ma obowiązek prowadzenia w ramach czterdziestki dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych zaleconych uczniowi przez poradnię? Czy pedagog szkolny może prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w ramach etatu?
- Czy przy ponownym zatrudnieniu nauczyciela jego dokumenty dotyczące ponownego nawiązania stosunku pracy (np. pozyskiwanie informacji z CROD, skierowanie na badania, orzeczenie lekarskie, oświadczenia, itp.) przechowuję w części A czy części B akt osobowych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu przysługuje nauczycielowi przedszkola pracującemu w wymiarze 4/22 godz. w placówce nieferyjnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przyniósł świadectwa pracy w połowie listopada (a przypominano mu kilka razy), więc dodatek stażowy otrzymał od grudnia. Teraz złożył pismo o wyrównanie stażu za wcześniejsze miesiące, czyli od początku zatrudnienia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe