Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o podanie podstawy prawnej, która mówi, że w każdej szkole/placówce oświatowej musi być zatrudniona osoba od spraw BHP. Chciałam nadmienić, że nasze szkoły i placówki pod względem księgowym obsługuje PCUW i tam tez jest zatrudniona osoba od spraw BHP, która w ramach tego zatrudnienia ma za zadanie obsługiwać poszczególne szkoły i placówki. Czy to jest zgodne z prawem, czy jednak każda szkoła musi sama zatrudnić taką osobę.
Na podstawie art. 23711 § 1 i 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm., pracodawca zatrudniający więcej niż 100 pracowników tworzy służbę bezpieczeństwa i higieny pracy, zaś pracodawca zatrudniający do 100 pracowników powierza wykonywanie zadań służby bhp pracownikowi zatrudnionemu przy innej pracy. Pracodawca posiadający ukończone szkolenie niezbędne do wykonywania zadań służby bhp może sam wykonywać zadania tej służby, jeżeli: 1) zatrudnia do 10 pracowników albo 2) 70 zatrudnia do 50 pracowników i jest zakwalifikowany do grupy działalności, dla której ustalono nie wyższą niż trzecia kategorię ryzyka w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Pracodawca - w przypadku braku kompetentnych pracowników - może powierzyć wykonywanie zadań służby bhp specjalistom spoza zakładu pracy, który powinien spełniać wymagania kwalifikacyjne niezbędne do wykonywania zadań służby bhp oraz ukończyć szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników tej służby. Jeśli pracownik PCUW posiada te kwalifikacje oraz zostanie ponadto wyznaczony do wykonywania zadań służby bhp dla szkół i placówek, wówczas w tych jednostkach nie ma obowiązku wyznaczenia pracownika zajmującego się w nich bhp.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik zatrudniany w szkole na stanowisku administracji lub obsługi (np. sekretarz, kierownik gospodarczy, informatyk, sekretarka, dozorca, woźna konserwator, pomoc nauczyciela) powinien wypełnić oświadczenie o niekaralności? A jeśli tak, jak powinno ono wyglądać i jaka jest podstawa prawna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel: - licencjat - pedagogika specjalna -specjalizacja: pedagogika terapeutyczna; - mgr Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej; - studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogika - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, posiada kwalifikacje do pełnienia funkcji nauczyciela wspomagającego dla dziecka ze spektrum autyzmu / uczeń kl. III/?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
- Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy nauczycielowi zatrudnionemu w publicznym gimnazjum należy się dzień wony od pracy za święto przypadające w sobotę lub w niedzielę (np. 1 listopada br.)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Kończę kadencję bycia dyrektorem szkoły. Nie startuję w konkursie. Kto daje mi ograniczenie etatu, gdyż organ prowadzący zlikwidował etat bibliotekarza i mam 1/2 od 1.09.2019r. ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe