Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
Od dnia 1 września 2018r. tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin: terapeuty pedagogicznego (nauczyciel prowadzący zajęcia korekcyjno- kompensacyjne), logopedy oraz doradcy zawodowego ustala organ prowadzący, z tym że wymiar ten nie może przekroczyć 22 godziny tygodniowo.
Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin nauczyciela prowadzącego zajęcia rewalidacyjne wynosi 18 godzin tygodniowo, natomiast nauczyciela posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej zatrudnianego dodatkowo w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego oraz współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym (tzw. nauczyciel wspierający) wynosi 20 godzin tygodniowo.
Podstawa prawna:
Art. 42 ust.3 i ust.7 ustawy z dnia 26 stycznia Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz.U. z 2017r. poz.1189 z późn.zm.) – w brzmieniu od dnia 1 września 2018r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Przebywający na urlopie wychowawczym nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony na cały etat zgłasza gotowość do pracy po jego zakończeniu tj. 31 sierpień 2014 r. Szkoła, w której pracowała przed urlopem uległa reorganizacji i została przekształcona w szkołę filialną z klasami I-III podległej innej szkole. W związku z powyższym z przyczyn organizacyjnych brakuje godzin uniemożliwiając dalsze zatrudnienie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć zgodnie z kwalifikacjami. Gdy nauczycielka udawała się na urlop wychowawczy jej zatrudnienie obejmowało 18/18, gdy wróci we wrześniu do pracy zgodnie z kwalifikacjami mogę jej przyznać jedynie 11/18 (wynikających ze spadku oddziałów). Jak należy postąpić w tym przypadku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli nauczyciel realizuje 18 godz. zajęć z edukacji wczesnoszkolnej i 2 godz. świetlicy, to jakie ma pensum i ile godzin ponadwymiarowych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na 18/18 etatu jest jednocześnie zatrudniony na 1/5 etatu na stanowisku księgowej KZP. Od 01.09.2016 r. nauczyciel odchodzi na emeryturę. Czy w takiej sytuacji należy wystawić jedno świadectwo pracy i wskazać, że w okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę: nauczyciela historii od.... do.... i księgowej od... do.... .
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor gimnazjum przebywała na zwolnieniu lekarskim od 03.04.2017r do 30.07.2017 r. Wykorzysta urlop wypoczynkowy w wymiarze 7 tygodni: 2 tygodnie - ferie zimowe, 5 tygodni (od 31.07.2017r do 03.09.2017r. Do wykorzystania zostanie jej 1 tydzień. Wicedyrektor zrezygnowała z funkcji wicedyrektora od 01.09.2017 r. Oznajmiła także, że pozostały urlop chce wykorzystać biorąc po 1 dniu w celu realizacji przewidywanych wizyt i badań lekarskich. 1.Czy mogę jej udzielać 1-dniowych urlopów wypoczynkowych?; 2. Kiedy powinna wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dostarczył dokumenty poświadczające niezbędne kwalifikacje w języku angielskim. Na kim spoczywa obowiązek przetłumaczenia jego treści: na pracowniku czy na pracodawcy? Czy tylko tłumaczenie przysięgłe może stanowić wiarygodne tłumaczenie dokumentu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe