Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 35 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1551 ze zm.) przepisów §...

PORADA PRAWNA

17 listopada 2021 Nadzór pedagogiczny

Proszę o podstawę prawną, z której wynika, że dyrektor w niepublicznym przedszkolu nie musi sprawować nadzoru pedagogicznego w placówce.

Na podstawie § 35 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1551 ze zm.) przepisów § 22–24 i § 34 nie stosuje się do niepublicznych szkół i placówek. Pojęcie „szkoły” obejmuje także przedszkole (§ 2 pkt 2 rozporządzenia), a § 22 ust. 1 rozporządzenia stanowi o sprawowaniu przez dyrektora wewnętrznego nadzoru pedagogicznego. Wynika z tego, że z powodu niestosowania w niepublicznym przedszkolu m.in. § 22 ust. 1 rozporządzenia dyrektor nie ma obowiązku sprawowania nadzoru pedagogicznego.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT