Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o wyjaśnienie w sprawie dodatku wiejskiego. W Aneksie do umowy o pracę jest zapisane: Aneks zawarto między Zespołem Placówek Oświatowych w... (miasto) ul....a Panią .... Miejsce świadczenia pracy: ZSZS w .....(wieś). Co jest kluczowe w takim przypadku? Z kim zawarto Aneks i w jakim mieście czy miejscu świadczenia pracy? Od czego w tym wypadku zależy wypłata dodatku wiejskiego?
art. 54 ust. 5. Karty Nauczyciela:
Nauczycielowi posiadającemu kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, zatrudnionemu na terenie wsi lub w mieście liczącym do 5 000 mieszkańców, przysługuje odrębny dodatek w wysokości 10% wynagrodzenia zasadniczego. Organ prowadzący szkołę może podwyższyć dodatek nauczycielowi zatrudnionemu na terenie wiejskim, na którym występuje deficyt kadr.
Zatrudnia Zespół Szkół mający swoją siedzibę w mieście, ale w rzeczywistości nauczyciel jest zatrudniony na wsi, więc przysługuje mu dodatek wiejski.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa w technikum może być osoba z poniższym wykształceniem?
- studia podyplomowe: oligofrenopedagogika
- studia magisterskie: AWF, na kierunku wychowanie fizyczne, specjalizacja – opiekun osoby starszej
- studia licencjackie: AWF, na kierunku wychowanie fizyczne, specjalizacja – edukacja dla bezpieczeństwa
Kadry Przeczytaj odpowiedź - Od ponad 30 lat pracuję jako wychowawca w internacie. Jestem nauczycielem z mianowania. Do 2012 roku internat wchodził w skład Zasadniczej Szkoły Zawodowej łącznie z warsztatami szkolnymi, a obecnie należy do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ( z warsztatami). Jest to samodzielna placówka, w której uczniowie technikum i zawodówki mają zajęcia praktycznej nauki zawodu. Mam ukończone Pedagogiczne Studium Techniczne uprawniające do pracy na stanowisku nauczyciela praktycznej nauki zawodu oraz kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej do pracy w internatach, bursach itp.. Na dzień 01.09.2017 r. zostały mi uznane kwalifikacje do pracy w internacie.
Obecnie nadal pracuję, ale osoba zatwierdzająca arkusz organizacyjny w Kuratorium kwestionuje moje kwalifikacje jeżeli chodzi o internat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor szkoły rozpoczynając swoją 5. letnią kadencję, po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej i Organu Prowadzącego powołał wicedyrektora na okres 3 lat. Prosząc o opinię, nie informował Rady Pedagogicznej o okresie, na który zamierza powołać wicedyrektora. Czy konieczna jest ponowna opinia Rady Pedagogicznej, jeśli dyrektor chciałby przedłużyć wicedyrektorowi okres pełnienia funkcji o kolejne dwa lata, czyli do końca swojej kadencji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona jest w zespole szkół w skład którego wchodzi szkoła podstawowa z klasami gimnazjum oraz przedszkole. W roku szkolnym 2017/18 pracowała w przedszkolu w oddziale sześciolatków (pensum 22 godziny na tydzień). Na rok szkolny 2018/19 zaplanowano oddział 3-4 latków (pensum 25 godzin). Czy obowiązkiem dyrektora w maju było wręczenie porozumienia zmieniającego warunki pracy w związki ze zwiększeniem tygodniowego pensum? Jeśli tak, to co zrobić w przypadku, gdy takiego porozumienia nie było, a w zespole szkół nie ma możliwości zatrudnienia jej na etacie z 18-godzinnym pensum.
- Jakie kwalifikacje powinna posiadać osoba prowadząca zajęcia socjoterapeutyczne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe