Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Prywatna poradnia. 1 terapia trwa 30 minut. Czy w związku z tym 4-godzinny limit do umowy zlecenia obejmuje 8 x 0,5 godziny?
Skoro czas trwania zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniem trwa w danej poradni 30 minut, to można limit godzin uprawniających do zatrudnienia na umowę – zlecenie przyjąć według przeliczenia 8 * 0,5 godziny tygodniowo, jeżeli w ramach zadań służbowych nauczyciel nie wykonuje innych zadań na rzecz placówki, np. w ramach zajęć po zakończeniu pracy z uczniem nie wypełnia dokumentacji (art. 10a ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). Natomiast należy zwrócić uwagę, że na podstawie art. 177 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm. od dnia 1 września 2019 r. zarówno publiczne, jak i niepubliczne poradnie są związane regulacjami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. z 2017 r., poz. 1591), które w przypadku zajęć powadzonych w ramach tej pomocy nie przewiduje prowadzenia zajęć w poradni po 30 minut (brak regulacji, że 1 godzina zajęć = 30 minut), a co do zasady zajęcia z pomocy psychologiczno - pedagogicznej trwają 60 minut (zgodnie z potocznym brzmieniem „godziny”) lub wyjątkowo niektóre zajęcia po 45 minut, chyba że np. 2 godziny zajęć 45 – minutowych zostaną podzielone w tym samym tygodniu na 3 * 30 minut w zależności od potrzeb ucznia (§ 16 ww. rozporządzenia). Czasu trwania pojedynczych zajęć przez 30 minut nie przewiduje również rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci (Dz.U. z 2017 r., poz. 1635).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile razy nauczycielowi matematyki (kontraktowemu) zatrudnionemu na 12/18 można dać umowę na czas określony.
- Jakie kwalifikacje uprawniają do prowadzenia WWR?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy prezes Oddziału ZNP może pełnić funkcję wicedyrektora szkoły?
- Mam pytanie dotyczące związków zawodowych. Od stycznia tego roku placówka nie ma już pracowników zatrudnionych z KN, wszyscy pracownicy są pracownikami samorządowymi zatrudnionymi na podstawie kodeksu pracy (do końca roku 2013 część była z KN część z KP). Wśród tych pracowników jest prezes ogniska ZNP. Czy teraz dalej dyrektor powinien wyrażać zgodę na zwolnienia tego pracownika od wykonywania obowiązków związanych z zatrudnieniem i jego udział w różnych szkoleniach, zebraniach, spotkaniach związkowych ZNP? Czy jest podstawa prawna nie wyrażania zgody przez dyrektora na wolne płatne dni dla tego pracownika z powodu uczestnictwa w działalności ZNP? Czy jest podstawa prawna na brak takiej zgody?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor dostał powiadomienie o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko nauczycielowi podejrzanemu o czyn z art. 178a KK, który kierował samochód w stanie nietrzeźwości. Jakie czynności powinien podjąć dyrektor?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe