Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pytanie co do uprawnień do urlopu wypoczynkowego, pracownik zatrudniony obecnie na umowę na czas nieokreślony, poprzednio były zawarte 2 umowy terminowe w sumie na pół roku. Czy przy stanie obecnym powinno to być proporcjonalnie 1/12 czy zgodnie z art. 153 par.2 Kp?
Urlop wypoczynkowy należy obliczać osobno z każdej umowy. Jeżeli umowy o pracę u tego samego pracodawcy następują bezpośrednio po sobie, można jednak traktować takie zatrudnienie jako ciągłość w ten sposób, że nie trzeba np. wypłacać po ich zakończeniu ekwiwalentu urlopowego, jeżeli pracownik i pracodawca umówią się, że niewykorzystany urlop pracownik wykorzysta w czasie trwania kolejnej umowy.
W pytaniu nie podano dat obowiązywania umów, wnioskuję zatem, że pracownik jest zatrudniony w sumie od poprzedniego roku kalendarzowego, a w tym roku zawarto z nim umowę na czas nieokreślony. Z uwagi na ciągłość zatrudnienia można zastosować art. 153 § 2 kodeksu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel mianowany zatrudniony na cały etat na czas nieokreślony, od września 2013 nie będzie miał etatu i w maju będzie podpisywał umowę o zatrudnienie na 1/2 etatu. Zakładając, że podpisze, czy w takim wypadku, po podpisaniu zmiany, nauczyciel może iść na urlop na poratowanie zdrowia od września 2013 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienia do zaistniałej sytuacji: - w grudniu 2017 roku zmarł pracownik szkoły( były dyrektor szkoły) , który z dniem 1 września 2017 przeszedł na emeryturę , w jaki sposób wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za tą osobę? (Spadkobiercami są żona oraz dwoje pełnoletnich synów, jak ująć składki ZUS i podatek, czy spadkobiercy muszą złożyć wniosek o wypłatę trzynastki- dodam że w naszej placówce dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłacane jest pracownikom 1 marca 2018 roku).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi uprawnionemu do przejścia na emeryturę dyrektor szkoły może udzielić urlopu dla poratowania zdrowia na okres trzech tygodni na czas pobytu w sanatorium?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące udzielenia dnia opieki zgodnie z art 188 KP. Czy jeżeli zatrudnienie jest w dwóch szkołach, to przysługują w jednej szkole 2 dni i w drugiej szkole 2 dni - razem 4 dni? (Mówimy o dwóch różnych płatnikach i umowach o pracę).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik obsługi w gimnazjum przebywa na zwolnieniu lekarskim od 3 miesięcy, gdy kończyło mu się kolejne zwolnienie lekarskie /zwolnienie od neurologa/ - przyniósł następne, ale na inną chorobę /od chirurga ma złamaną rękę/. Czy sumujemy oba okresy zwolnienia lekarskiego /182 dni/?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe