Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pytanie dotyczące czasu pracy nauczycieli w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli nauczyciel w danym dniu idzie na konferencje lub szkolenie - czy jest o w ramach godzin dydaktycznych czy poza pensum? Jeżeli poza pensum to dana osoba powinna odrobić godziny dydaktyczne podczas których była na szkoleniu?
Jeżeli w/w nauczyciel otrzymuje delegację służbową – to udział w różnych formach doskonalenia zawodowego realizowany jest przez niego w godzinach pracy. Jeśli bierze udział w szkoleniu lub konferencji bez delegowania przez dyrektora placówki - to czyni to w ramach urlopu wypoczynkowego bądź urlopu bezpłatnego, bądź też za pisemną zgodą dyrekcji na odpracowanie godzin nieobecnościw pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, proszę o odpowiedź na następujące pytania: zatrudniam n-la na czas określony od 1.09.2008r.do 31.08.2009r(pierwsza umowa), 1.09.2009r. do 31.08.2010r.(druga umowa). Czy trzecia umowa bedzie zawarta automatycznie na czas nieokreślony(według mnie tak)? I drugie pytanie ile powinna wynosić przerwa między umowami(np. między drugą a trzecią) aby nie wpaść w pułapkę umowy na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź na pytania dotyczące rozliczenia kosztów, jakie ponoszą nauczyciele na przejazd na zajęcia lekcyjne, w związku z nauczaniem indywidualnym. Uczennicy klasy II gimnazjum, zamieszkałej w obwodzie szkoły, w odległości 13 km od siedziby szkoły przyznano nauczanie indywidualne do końca roku szkolnego. W związku z tym nauczyciele dojeżdżający prywatnymi samochodami na zajęcia indywidualne i wracający po ich zakończeniu do szkoły pokonują trasę o długości 26 km. 1.Czy dyrektor szkoły jest zobowiązany pokryć koszty przejazdu prywatnym środkiem transportu, jeśli nauczyciel nie ma możliwości dojazdu na zajęcia środkami komunikacji autobusowej lub kolejowej? 2.Czy podstawą rozliczenia jest wystawienie nauczycielowi delegacji na przejazd? 3.Czy dyrektor powinien potwierdzić na delegacji obecność nauczyciela w danym dniu na zajęciach?
- 2. Czy w związku z zmianą kwoty minimalnego poziomu wynagradzania w kategoriach zaszeregowania dyrektor szkoły dotychczas miał XIX kategorię, a obecnie XVIII. Z tabeli zszeregowania obecnie jest po zmianie w kategorii XVIII i kwota 4800 zł. Czy dyrektor mając obecnie zasadnicze jako nauczyciel dyplomowany (kwota zasadnicza 4550 zł) powinien mieć zmienione na kwotę 4800 zł? Dodam, że dodatkowo mam wypłacane wysługę, motywacyjny, dodatek kierowniczy jako składniki poborów. Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W naszej szkole (szkoła podstawowa) narasta konflikt między rodzicami a nauczycielem języka obcego. W ostatnich 2-3 latach próbowano go rozwiązywać lub łagodzić na drodze rozmów. Nauczyciel od grudnia 2017 przebywa na urlopie zdrowotnym, jednak od września wróci do pracy. Rodzice deklarują podjęcie działań mających na celu wymóc zwolnienie tej osoby. Czy jest to możliwe? Czy są do tego podstawy prawne?
- Dziękujemy za odpowiedź, jednak nasza wątpliwość dotyczy okresu do 31.12.1990r. gdyż pojęcie domownika w myśl
ustawy z 1982 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników indywidualnych i członków ich rodzin za domownika nie uznawano osoby, w okresie, w którym kształciła się ona w szkole ponadpodstawowej. Proszę o odpowiedź czy cały okres tj.od 31.07.1989r.(po ukończeniu 16 lat) do 30.07.1991r. należy zaliczyć do stażu pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe