Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Gmina nie jest upoważniona do przyjęcia albo odmówienia przyjęcia dziecka zamieszkałego w danej gminie do prowadzonego przez nią przedszkola. Na podstawie art. 130 ust. 2...

PORADA PRAWNA

31 maja 2021 Prawo oświatowe

Rodzic zamieszkujący teren gminy zapisał dzieci do prywatnego przedszkola poza gminą, w wakacje prywatne przedszkole ma urlop. Czy przedszkole gminne ma obowiązek przyjąć to dziecko na okres urlopu drugiego przedszkola? Rodzic z przedszkola prywatnego nie zrezygnuje, szuka tylko tymczasowego rozwiązania. Proszę o podanie podstawy prawnej.

Gmina nie jest upoważniona do przyjęcia albo odmówienia przyjęcia dziecka zamieszkałego w danej gminie do prowadzonego przez nią przedszkola. Na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2020 r., poz. 910 ze zm. o przyjęciu dziecka do publicznego przedszkola w trakcie roku szkolnego decyduje dyrektor przedszkola. Samodzielną decyzję w tym zakresie podejmuje więc dyrektor przedszkola, który może (ale nie musi) przyjąć dziecko nawet na krótki czas, np. w czasie przerwy w działalności innego przedszkola, do którego uczęszcza dziecko. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT