Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Nadzór pedagogiczny
Ewaluacja wewnętrzna
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
DOKUMENT DO SPRAWDZENIA
ZAMÓW DOKUMENT
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Szkoła feryjna. Nauczyciel kontraktowy rozpoczął awans na mianowanego w dniu 5.09.2019 r. Nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim od 9.12.2019 r. do 13.12.2019 r. – choroba, od 3.01.2020 r. do 10.01.2020 r. – choroba, od 30.06.2020 r. do 5.07.2020 r. – choroba, od 7.08.2020 r. do 20.10.2020 r. – choroba w czasie ciąży, od 21.10.2020 r. do 15.12.2020 r. – urlop macierzyński. O ile dokładnie przedłuża się awans nauczyciela? Czy licząc dni, o które trzeba przedłużyć, liczy się wszystkie dni, wliczając soboty niedziele i święta? Proszę o informację, o ile dni i do kiedy nauczycielowi należy przedłużyć awans?
Na podstawie art. 9d ust. 5 i 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2215, w przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. Ponadto w przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W związku z powyższym staż został wydłużony o okres od 7 sierpnia do 15 grudnia 2020 r., ponieważ wcześniejsze zwolnienia lekarskie nie trwały nieprzerwanie dłużej niż miesiąc. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy (art. 9c ust. 1 pkt 2 KN). Od 5 września 2019 r. do 6 sierpnia 2020 r. nauczycielka zrealizowała staż w wymiarze 11 miesięcy i 2 dni. O ile więc nie wystąpią nieobecności w pracy podlegające odliczeniu od stażu, to pozostały 1 rok 9 miesięcy i 28 dni stażu zrealizuje od 16 grudnia 2020 r. do 13 października 2022 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy ksiądz, który kończy w tym roku awans na nauczyciela mianowanego musi mieć oprócz karty oceny dorobku zawodowego, ocenę kurii?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel realizował staż na nauczyciela dyplomowanego przez dwa lata w naszej szkole. Od 01.09.2017 r. podjął pracę w innej szkole. W grudniu 2017 r. wystąpił z wnioskiem do dyrektora szkoły o opinię dot. stażu a nie ocenę cząstkowa. W/w nauczyciel po zakończeniu pracy w naszej placówce nie przedstawił sprawozdania za okres odbytego stażu. Czy przepisy regulują terminy złożenia przez nauczyciela cząstkowego sprawozdania oraz termin wydania przez dyrektora cząstkowej oceny pracy za odbytą część stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jakiego planu rozwoju zawodowego nie można zatwierdzić?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel wspomagający zatrudniony od 1 września 2018 r. na czas określony (1 rok) rozpoczyna staż na stopień nauczyciela kontraktowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, ponieważ zadaję to pytanie trzeci raz, bez skutku. Nauczyciel otrzymał "stopień nauczyciela mianowanego z przygotowaniem pedagogicznym", taki zapis jest na dokumencie. Czy Kuratorium, podczas postępowania na stopień nauczyciela dyplomowanego, ma prawo zakwestionować, jego przygotowanie pedagogiczne i odmówić wszczęcie postępowania ze względu na niespełnienie wymogu formalnego. Czy kuratorium może unieważnić poprzednie akty nadania, ponieważ jego zdaniem n-l nie ma przygotowania pedagogicznego, a przecież zasiadali w komisji i tego nie zakwestionowali? Czy kuratorium może podważyć decyzję administracyjną?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe