Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczeń miał na pierwszy semestr jedynkę z w-f, i na początku drugiego semestru przyniósł zwolnienie w w-f do końca roku, czy można mu postawić na koniec roku "zwolniony"? Czy musi poprawić ocenę z pierwszego semestru?
Wg mojej opinii w ramach oceniania końcowego należy wpisać "zwolniony". Uczeń bowiem nie ma możliwości poprawienia oceny z wf w sytuacji opisanej w pytaniu.Dyrektor szkoły zwalnia ucznia z wykonywania określonych ćwiczeń fizycznych na zajęciach wychowania fizycznego, na podstawie opinii o ograniczonych możliwościach wykonywania przez ucznia tych ćwiczeń wydanej przez lekarza, na czas określony w tej opinii.Dyrektor zwalnia ucznia z realizacji zajęć wychowania fizycznego, zajęć komputerowych lub informatyki, na podstawie opinii o braku możliwości uczestniczenia ucznia w tych zajęciach wydanej przez lekarza, na czas określony w tej opinii.Jeżeli okres zwolnienia ucznia z realizacji zajęć uniemożliwia ustalenie śródrocznej lub rocznej, a w szkole policealnej – semestralnej, oceny klasyfikacyjnej, w dokumentacji przebiegu nauczania zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje się „zwolniony” albo „zwolniona”.Ponadto sytuacje takie należy uwzględnić w ocenianiu szczegółowym w statucie.
Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.), w szczególności rozdział 3a. ; 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych, w szczególności § 5.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o wyjaśnienie definicji "dochód brutto" wpisywanego w oświadczeniach dla celów funduszu świadczeń socjalnych.Dokładnie co można odliczyć od przychodu?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy w szkole musi być prowadzona papierowa księga zastępstw, jeśli nauczyciele dostają informację o zastępstwach przez Librus?
2. Uczniowie z Ukrainy nie złożyli oficjalnego pisma o rezygnacji z uczęszczania do szkoły natomiast mamy oficjalne pismo z Urzędu Gminy, że cała rodzina wymeldowała się. Czy to jest podstawa aby zakończyć edukację w księgach i SIO?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź - Czy praktyki wspomagane w szkole specjalnej przysposabiającej do pracy powinny być wpisane w wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wskazanie zmian w statucie szkoły podstawowej przy tworzeniu oddziału przedszkolnego.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy z dodatkowych zajęć edukacyjnych w liceum (piosenka, zaj. aktorskie) muszą być wystawiane oceny? Jeśli nie jak wpisywać je na świadectwo? Czy formę tych zajęć ma określać statut? Czy można zrobić dodatkowy egzamin i np. wydać dyplom na koniec szkoły z zajęć aktorskich?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe