Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczeń z Zespołem Aspergera, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w szkole ponadgimnazjalnej realizował w roku szkolnym 2017/2018 nauczanie indywidualne. Nauczyciele prowadzący zajęcia z uczniem otrzymywali dodatek za pracę wykonywaną w warunkach uciążliwych. W bieżącym roku szkolnym zespół nauczycieli i specjalistów dokonując wielospecjalistycznej oceny ustalił, że uczeń będzie na wybrane zajęcia uczęszczał wspólnie z klasą a pozostałe zgodnie z zapisami zawartymi w paragrafie 6 pkt. 8 Rozporządzenia MEN z dnia 28.08.2017 r. będą realizowane indywidualnie z uczniem. Czy w tej sytuacji nauczycielom będzie przysługiwał dodatek za pracę wykonywaną w warunkach uciążliwych?
Zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z dnia 31.01.2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...), dodatek za warunki pracy przysługuje m.in. w przypadku prowadzenia indywidualnego nauczania dziecka zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego. Za zajęcia, na które uczeń uczęszcza do szkoły wspólnie z klasą nie przysługuje dodatek, a jedynie za te, prowadzone indywidualnie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka języka polskiego wróciła do pracy po urlopie rodzicielskim na pełen etat. W związku z karmieniem dziecka piersią złożyła podanie z zaświadczeniem lekarskim o godzinną przerwę w pracy. Czy dyrektor powinien zapłacić tej nauczycielce 1 godzinę ponadwymiarową tygodniowo ponieważ w planie realizuje 18 godz.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wygaszanego gimnazjum rozpocznie pracę od 1.09.2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w tej samej gminie / gimnazjum nie będzie „wchłonięte” przez naszą placówkę/. Jest on nauczycielem dyplomowanym z tytułem mgr geologii; dyrektor gimnazjum uznał kierunek studiów za zbliżony do nauczania geografii decyzją z dnia 01.09.2000 r. Czy nauczyciel zmieniając miejsce pracy / nowa umowa o pracę/ nadal posiada wymagane kwalifikacje do geografii?
- Od września zmniejszy się ilość godzin j. niemieckiego. Obecnie 1 osoba pracuje na całym etacie na czas nieokreślony, 1 osoba na etacie na czas określony (będzie nauczycielem kontraktowym - bardzo dobra nauczycielka), 1 osoba na czas nieokreślony zatrudniona na 12 godzin. Czy mogę dać wypowiedzenie tej osobie, która pracuje w niepełnym wymiarze, ale na czas nieokreślony? Będę miała tylko 40 godzin i wolałabym podzielić je na nauczycielki dyspozycyjne, mieszkające na terenie naszego miasta. Tamta nauczycielka dojeżdża z innego miasta i jest to jej praca dodatkowa, ponieważ pracuje też w wydawnictwie. Przedstawiłam jej propozycję odejścia i była niezadowolona. Powiedziała, że powinnam zwolnić tę, która jest na czas nieokreślony. Proszę o pomoc.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole zatrudniona była osoba do opieki w czasie dowozu. Zatrudnienia były cykliczne tj. na 10 m-cy w każdym roku szkolnym. Uzbierało się tego dużo, bo pracownik był tak zatrudniany od 1999 roku. W tym roku pracownik po zakończeniu umowy na czas określony i otrzymaniu świadectwa pracy wystąpił do ZUS i otrzymał emeryturę (osiągnął wiek emerytalny). Czy tę osobę należy objąć opieką tak jak innych emerytów, którzy przeszli na emeryturę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi urlop wypoczynkowy dla dyrektora i wicedyrektora w szkole publicznej nie podlegającej organowi samorządu terytorialnego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe