Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Umowa z nauczycielem mianowanym/dyplomowanym. Nauczyciel mianowany/dyplomowany ma zawartą umowę na czas określony. W przypadku dalszego nawiązania stosunku pracy (na czas nieokreślony) należy zawrzeć umowę poprzez mianowanie czy na czas nieokreślony? Od czego to zależy?
Zatrudnienie nauczyciela mianowanego i dyplomowanego może nastąpić na podstawie umowy na czas nieokreślony lub na podstawie mianowania. Na podstawie umowy czas nieokreślony zostanie zatrudniony nauczyciel, który nie spełnia warunków określonych w art. 10 ust. 5 Karty Nauczyciela, np. w przypadku zatrudnienia w niepełnym wymiarze.
Stosunek pracy z nauczycielem mianowanym i z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje się (obligatoryjnie) na podstawie mianowania, jeżeli:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony jest w dwóch placówkach. W macierzystej na cały etat, a w mojej na 1/2 etatu. Po urlopie macierzyńskim powrócił do pracy w szkole macierzystej, a u mnie wystąpił o urlop wychowawczy. Czy mogę mu go udzielić i czy jest to zgodne z prawem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaką stawkę powinno się płacić za zastępstwo doraźne jeśli nauczyciel np. historii idzie na zastępstwo nauczyciela świetlicy? 1/18 czy 1/26? Nadmienię, że organ prowadzący nie określił tego w swoich uchwałach i zarządzeniach.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany z 38 letnim stażem pracy( 60 lat życia) zapytał czy zwolni dyrektor z dniem 30 kwietnia br. i przyjmie na pół etatu od 1 maja br. Twierdzi, że finansowo będzie dla niego najlepiej. Jaka przysługuje odprawa 3 miesięczna przysługująca emerytom czy z art.20 tj razem 3+6, Jest dobrym nauczycielem i chciałbym, aby dalej pracował. Moim zdaniem jeśli zatrudnię to tylko odprawa 3 miesięczna. Argumentem przemawiającym za 9 miesięczna odprawą jest prawdopodobieństwo, że jeden oddział uczniów będzie mniej z uwagi na niż wśród młodzieży ponadgimnazjalnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba, która ma wykształcenie: UJ w Krakowie, kierunek Pedagogika, specjalność Pedagogika szkolna, studia II stopnia magisterskie; UP w Krakowie, studia podyplomowe w zakresie edukacji wczesnoszkolnej z elementami logopedii ma uprawnienia do pracy w przedszkolu?
- Czy nauczyciele pracujący z dziećmi niepełnosprawnymi, mający dodatek z racji uciążliwych warunków pracy, powinni mieć wypłacany ów dodatek do końca roku szkolnego, czy również w lipcu i w sierpniu.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe