Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r. Jak obliczyć urlop wypoczynkowy?
W szkole feryjnej nauczycielowi przysługuje urlop uzupełniający za 2019 r. w wymiarze 56 dni kalendarzowych (art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.). W placówce nieferyjnej za lata 2018 i 2019 przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze po 35 dni roboczych za każdy rok, od którego odejmuje się urlop ewentualnie wykorzystany w naturze za 2018 r. przed urlopem zdrowotnym lub po powrocie z niego (art. 64 ust. 3, art. 66a ust. 1 pkt 5 i ust. 2 pkt 5 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W naszej szkole funkcjonuje oddział specjalny z uczniami z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym. Jest to klasa z uczniami klas I, II, IV, VII. Nauczyciel dyplomowany zatrudniony od 01.09.2017 r. w wymiarze 14/18 godzin tygodniowo ma przydzielone 13/18 godzin w szkole i 1/18 w klasie - oddziale specjalnym w której są uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim. Moje pytanie: czy nauczycielowi należy się dodatek za trudne warunki pracy. Jeżeli tak to w jakiej wysokości. Dyrektor szkoły – nauczyciel mianowany realizuje godziny dydaktyczne w wymiarze 3/18 w w/w oddziale specjalnym prowadząc zajęcia rewalidacyjne. Moje pytanie: czy dyrektorowi należy się dodatek za trudne warunki pracy. Jeżeli tak to w jakiej wysokości. Inni nauczyciele przedmiotowi (np. nauczyciel wychowania fizycznego) ma przydzielone 21/18 godzin tygodniowo w tym 17/18 w szkole i 4/18 w w/w oddziale specjalnym. Czy nauczycielowi należy się dodatek za trudne warunki pracy za 4/18. Jeżeli tak to w jakiej wysokości. Przedstawiam rozdział z Uchwały Rady Miasta w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół p przedszkoli w sprawie dodatku za trudne warunki pracy. § 8 1. Nauczycielom pracującym w trudnych lub uciążliwych warunkach pracy dla zdrowia przysługują z tego tytułu dodatki. 2. Za pracę w trudnych warunkach uznaje się prowadzenie przez nauczycieli: a/zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z dziećmi i młodzieżą upośledzoną w stopniu głębokim, b/zajęć dydaktycznych i wychowawczych w klasach specjalnych oraz prowadzenie indywidualnego nauczania dziecka zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego, c/prowadzenie nauczania indywidualnego w domu ucznia, zakwalifikowanego do takiego kształcenia. 3. Nauczycielom przysługuje dodatek w wysokości: za prace w trudnych warunkach – 20% wynagrodzenia zasadniczego. 4. Dodatek za trudne lub uciążliwe warunki pracy przysługuje w okresie faktycznego wykonywania pracy, za którą dodatek jest związany oraz w okresie nie wykonywania pracy, za który przysługuje wynagrodzenie liczone jak za okres urlopu wypoczynkowego. 5. Nauczycielom prowadzącym indywidualne nauczanie w domu ucznia oraz dziecka zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego przysługuje dodatek w wysokości 20 % stawki godzinowej za każdą przepracowana godzinę. 6. Dodatki przysługują w takiej części, w jakiej godziny pracy w trudnych, warunkach pracy pozostają do obowiązującego wymiaru godzin. 7. Dodatki wypłaca się z dołu za czas faktycznego wykonywania pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na urlopie zdrowotnym od 12.02.2018 do 11.02.2019 r. wykorzystał 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego w okresie ferii zimowych 29.01-11.02.2018 pozostało do wykorzystania 6 tygodni. Czy urlop uzupełniający (6 tyg.) mogę udzielić od 12.02.2019 do 25.03.2019 (ferie zimowe przypadają od 11-24.02.2019 r.)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w przedszkolu na czas nieokreślony dostał od lekarza orzeczenie lekarskie o udzieleniu urlopu zdrowotnego w dniach od 16.06.2015r. do dnia 07.07.2015r. W związku z tym, iż w dniach od 01.07.2015 do dnia 31.07.2015r ma zaplanowany urlop wypoczynkowy moje pytanie jest czy urlop powinien być udzielony w pełnym wymiarze tj 35 dni, czy powinien być przeliczony raz jaszcze i udzielony proporcjonalnie do okresu przepracowanego? Jeżeli tak to w jakim wymiarze powinien być udzielony? Nadmieniam, iż nauczyciel nie wykorzystywał w tym roku przysługującego urlopu. Czy w sytuacji gdy pracownik przepracował kilka dni w jednym miesiącu i w drugim miesiącu również przepracuje kilka dni to i tak urlopu powinno się udzielić w pełnym wymiarze, a w sytuacji gdyby nieobecność trwała pełny miesiąc dopiero należałoby zmniejszyć wymiar urlopu wypoczynkowego? Czy urlop zdrowotny udzielony w czasie planowanego urlopu wypoczynkowego pochłania urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o opracowanie dokumentów dla przedszkola: -zakres obowiązków sekretarki
-zakres obowiązków nauczyciela zajęć korekcyjnych
-zakres obowiązków nauczyciela religii
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy opieka nad dzieckiem przerywa urlop uzupełniający nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe