Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W chwili obecnej pedagog szkolny (nauczyciel kontraktowy) w wymiarze 1/2 etatu, 6 godz. informatyki i 1 godz. wychowawcza jest w ciąży, a od 1 września 2012 r. przekazana zostaje wraz z innymi pracownikami fundacji ze zmienionymi warunkami pracy i płacy, otrzyma 2 godz. techniki (bez uprawnień) i 5 godz. informatyki, a więc jej wynagrodzenie ulegnie wyraźnemu zmniejszeniu. Czy w tej sytuacji może otrzymywać dodatek wyrównawczy?
Dodatek wyrównawczy przysługuje pracownicy będącej w ciąży, której zmieniono zmieniono warunki pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku pracy, skrócono czas pracy lub przeniesieniono do innej pracy - art. 179 § 4 Kodeksu pracy.
Dotyczy to jednak sytuacji, gdy powyższe zmiany spowodowane były ciążą pracownicy.
Uchwała Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego z dnia 28 kwietnia 1994 r. , I PZP 6/94:
"W przepisie tym chodzi nie tylko o pracę inną rodzajowo, ale o każdą zmianę dotychczasowej pracy spowodowaną ciążą pracownicy."
Z pytania wynika, że nauczycielka zostanie przeniesiona do innej pracy nie z powodu ciąży, a z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka co roku na własną prośbę ma ograniczony etat do 1/2. Etat dla niej jest! Czy muszę jej dawać godziny zastępstw doraźnych?
- Czy właścicielka przedszkola niepublicznego, będąca jednocześnie dyrektorką placówki, może zatrudnić męża? Czy można zatrudnić innego członka rodziny (córkę – 17 lat) na podstawie umowy o pracę, czy umowę zlecenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w sprawozdaniu z działalności żłobka w liczbę osób zatrudnionych na ostatni dzień okresu sprawozdawczego wlicza się osoby przebywające na urlopie wychowawczym i na zwolnieniu ciążowym ( osoby te od grudnia nie widnieja na liście płac) czy podaje się tylko liczbę tych którzy aktualnie pracują?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w niepublicznej szkole podstawowej nauczycieli którzy mają np. 2h historii lub 3h plastyki można zatrudnić na umowę zlecenie? Plan zajęć w/w nauczyciele ustalą sobie sami.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie przepisy regulują ilość godzin ponadwymiarowych możliwych do realizacji przez dyrektora i wicedyrektora szkoły podstawowej, w odniesieniu do wysokości pensum ustalonego przez organ prowadzący? W przypadku dyrektora szkoły organ prowadzący ustalił obowiązkowe pensum w wysokości 5 godzin, a w odniesieniu do wicedyrektora - 8 godzin. Organ zastrzegł jednocześnie, że w związku ze zniżką godzin, dyrektor i wicedyrektor nie mają prawa do realizacji godzin dydaktycznych, w formie godzin ponadwymiarowych. Czy taka decyzja jest zgodna z prawem?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe