Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W dniu 30 maja 2018 r. kierownik szkolenia praktycznego złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia i przeniesieniem z dniem 1 września br. na stanowisko nauczyciela przedmiotów zawodowych.Proszę o wzór pisma do organu prowadzącego w sprawie wyrażenia opinii o odwołanie nauczyciela z funkcji kierowniczej w szkole. Rada Pedagogiczna wyraziła opinię pozytywną.
Do organu prowadzącego należy zwrócić się o wydanie opinii w sprawie odwołania z dniem 31 sierpnia 2018 r. konkretnego nauczyciela ze stanowiska kierownika szkolenia praktycznego, podając jego personalia i jako powód odwołania – rezygnację złożoną 30 kwietnia 2018 r., której kopię można załączyć do pisma. Można również powołać się na konkretną uchwałę rady pedagogicznej, pozytywnie opiniującą rezygnację ze stanowiska, a także można załączyć jej kopię – art. 64 ust. 1 i art. 66 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.
Przykładowa treść pisma do organu prowadzącego:
W związku z art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Prawo oświatowe, proszę o wyrażenie opinii na temat odwołania z dniem .................. r. Pani/Pana .............................. ze stanowiska kierownika szkolenia praktycznego w szkole .......................... .
W dniu Pani/Pan ......................... złożył rezygnację ze stanowiska za trzymiesięcznym wypowiedzeniem, na podstawie art. 66 ust. 1 pkt. 1a ustawy - Prawo oświatowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zgodnie z Art 64 ust 2a dyrektorowi przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni. Do kiedy dyrektor musi wykorzystać ten urlop? Organ prowadzący nakazał do 31.12.2018 roku.
- Kucharka, która pracuje na ½ etatu złożyła podanie o 8 godz. opieki na dziecko z art. 188 Kp Czy zwolnienie od pracy udzielane w wymiarze godzinowym, dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, czy przysługuje mu całe 2 dni czyli 16 godzin ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel z placówki feryjnej przejdzie na emeryturę z końcem lutego 2023r. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpi na mocy porozumieniem stron. Za ile dni otrzyma ekwiwalent za urlop wypoczynkowy? Wykorzystał już ferie zimowe od 30 stycznia do 12 lutego 2023 r. – 14 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przeciwko nauczycielowi toczyło się postępowanie dyscyplinarne w czasie którego otrzymywał wynagrodzenie tj. płacę zasadniczą. Po zakończeniu postępowania dyscyplinarnego umorzonego Nauczyciel wrócił do pracy i zwraca się z prośbą o wypłatę dodatków: wiejskiego i stażowego (nauczyciela nie uniewinniono, ani nie oczyszczono z zarzutów). W okresie zawieszenia przez rok przebywał na urlopie zdrowotnym. Czy należy nauczycielowi wypłacić dodatki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka w 2017 roku złożyła do NFZ wniosek o leczenie sanatoryjne. W terminie od 31 marca 2018 roku do 21 marca 2018 roku NFZ wyznaczył jej pobyt w sanatorium. Czy w świetle nowych przepisów w sprawie udzielania nauczycielom urlopu dla poratowania zdrowia dyrektor szkoły może udzielić w/w nauczycielce urlopu dla poratowania zdrowia na czas pobytu w sanatorium? Proszę o podanie podstawy prawnej.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe