Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jaki sposób traktować ucznia, który jest naszym uczniem, ale przebywa w szpitalu i tam realizuje nauczanie? Pobyt w szpitalu ma trwać cały rok. Jak zaznaczać frekwencję i prowadzić dokumentację tego ucznia?
Uczeń korzysta z nieobecności usprawiedliwionej - § 8 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, Dz.U. z 2017 r., poz. 1646. Jednocześnie może zostać przyjęty do szkoły przyszpitalnej. W sytuacji, gdy uczeń będzie przebywał w szpitalu w czasie dokonywania klasyfikacji śródrocznej i końcowej, szkoła przyszpitalna będzie go klasyfikowała na podstawie ocen bieżących w niej uzyskanych i zgodnie ze statutem tej szkoły – art. 44b ust. 5 i ust. 10 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Dz.U. z 2018 r., poz. 1457 ze zm. Po roku nauki w momencie opuszczenia szkoły przyszpitalnej arkusz ocen zostanie wydany rodzicowi ucznia lub przesłany do szkoły macierzystej - § 14 ust. 6 ww. rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń klasy I rozpoczął naukę w gimnazjum w oddziale specjalnym mając orzeczenie o upośledzeniu umysłowym w stopniu lekkim. Po I semestrze w kolejnym orzeczeniu stwierdzono upośledzenie w stopniu umiarkowanym. Czy uczniowi temu należy założyć nowy arkusz ucznia dostosowany do stopnia upośledzenia?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Dziecko otrzymało orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm.W dokumencie wskazana jest pomoc nauczyciela wspierającego. Czy osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika i specjalności - wczesne wspomaganie rozwoju może być zatrudniona w przedszkolu jako ten nauczyciel wspomagający?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy można nagrywać rady pedagogiczne twierdząc, że protokolant nie zapisał dokładnie. Nie ma tego zapisanego w regulaminie, polityka bezpieczeństwa nie zawiera takich zapisów. Jak to się ma do przetwarzania danych i zapisów protokołów w świetle prawa.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jak często nauczyciele powinni wypełniać sprawozdanie z realizacji zadań wynikających z podstawy programowej? Jak powinno to przebiegać?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W szkole ogólnodostępnej prowadzone są indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie w stopniu głębokim. Uczeń ma inne niepełnosprawności fizyczne, m.in. nie porusza się samodzielnie. Nauczyciel otrzymuje 2 dodatki: za warunki pracy uciążliwe i trudne. Czy nauczyciel ma obowiązek karmić ucznia, przebierać, zmieniać odzież na czystą, itp?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe