Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Podstawa programowa wychowania przedszkolnego nie określa liczby godzin nauki języka obcego w przedszkolu; w przedszkolu nie funkcjonuje także ramowy plan nauczania. W związku...

PORADA PRAWNA

16 października 2015 Prawo oświatowe

W jakim wymiarze godzin powinien być realizowany obowiązek nauki języka nowożytnego w grupie 5 latków w przedszkolu? Czy dzieci powinny mieć podręczniki, czy lektor z poza placówki może prowadzić takie zajęcia?

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego nie określa liczby godzin nauki języka obcego w przedszkolu; w przedszkolu nie funkcjonuje także ramowy plan nauczania. W związku z tym o liczbie godzin zajęć językowych, niezbędnej do realizacji podstawy programowej, decyduje dyrektor. Ponieważ z podstawy programowej wychowania przedszkolnego wynika, że przedszkole ma za zadanie głównie naukę przez zabawę, nie przewiduje korzystania z podręczników i ćwiczeń, a MEN nie dopuszcza podręczników do użytku „przedszkolnego” (art. 22a ust. 1 UoSO). Podręczniki (i ewentualnie ćwiczenia) mogłyby zostać ewentualnie wprowadzone za zgodą wszystkich rodziców i na ich koszt.

W sytuacji, gdy wychowawca oddziału przedszkolnego nie posiada kwalifikacji w zakresie nauczania języka obcego, dyrektor ma obowiązek zatrudnienia osoby z kwalifikacjami do prowadzenia zajęć językowych.


 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT