Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jednym z przedszkoli w miesiącu lipcu odbywa się dyżur wakacyjny. Na czas 2 tygodni do pracy z innego przedszkola zostają oddelegowane kucharz i pomoc kuchenna ponieważ 2 osoby z przedszkola dyżurującego odchodzą na emeryturę (do tego przedszkola dyżurującego.) Pracownik zachowuje to samo stanowisko, wynagrodzenie tylko zmienia miejsce pracy na okres 2 tygodni. Proszę o podanie jaki dokument obwiązuje w tej sytuacji czy może to być czasowe oddelegowanie do innego przedszkola i czy ten dokument wpinamy do teczki akt osobowych.
Niedopuszczalne jest oddelegowanie pracowników na stanowiskach pomocniczych i obsługi przedszkola do pracy u innego pracodawcy, ponieważ takim przeniesieniem mogą zostać jedynie objęci pracownicy na stanowiskach urzędniczych – art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, Dz. U. z 2018 r., poz. 1260. W dyżurującym przedszkolu z pracownikami mogą zostać zawarte nowe terminowe umowy o pracę – art. 25 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917. Natomiast w dotychczasowym przedszkolu na pisemne wnioski pracowników zamieszczane w aktach osobowych (czyli za ich zgodą) można im na ten czas udzielić urlopu bezpłatnego – art. 174 § 1 KP; urlopu wypoczynkowego – o ile takie terminy urlopu zostały ustalone w planie urlopów lub indywidualnie uzgodnione z pracownikami (wnioski urlopowe nie muszą być gromadzone w aktach osobowych) – art. 163 KP albo pracodawca może ich zwolnić z obowiązku wykonywania pracy, ale z wypłatą wynagrodzenia – art. 80 i art. 81 § 1 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na pełny etat pełni również funkcję radnego. Otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie w/w nauczyciel skorzysta z urlopu dla poratowania zdrowia. W przypadku zatrudnienia jako nauczyciel nie mamy wątpliwości, że ma prawo do takiego urlopu. Czy przebywając na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel będzie mógł pełnić funkcję radnego (uczestniczyć w sesjach) i brać udział w pracach zarządu powiatu jako jego członek ?
- Czy na prośbę hospitowanego nauczyciela powinnam udostępnić kserokopię arkusza obserwacji lekcji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy we wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola muszą być podpisy obojga rodziców, czy wystarczy tylko jednego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakie to są uzasadnione przypadki, kiedy można przyjąć do przedszkola dziecko 2 i pół letnie? Poproszę o przepisy prawne.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy protokół z egzaminu semestralnego można sporządzić jako jeden zbiorowy dla wszystkich słuchaczy z danego przedmiotu, zamiast oddzielnie dla każdego słuchacza?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe