Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W regulaminie rady pedagogicznej został określony tryb składania sprostowań/uzupełnień do protokołu następująco: „Sprostowania/uzupełnienia do protokołu składa się na piśmie w sekretariacie Zespołu oraz przesyła się pocztą elektroniczną na służbowy adres dyrektora w terminie do 7 dni od udostępnienia protokołu, nie później niż w przeddzień zebrania rady pedagogicznej. Podpisane sprostowania/uzupełnienia kierowane są do dyrektora Zespołu”. Nauczyciel złożył jedynie wersję papierową, nie złożył wersji elektronicznej sprostowania. Czy takie sprostowanie/uzupełnienie powinno być procedowane? Czy podjęcie działań związanych z przyjęciem poprawek (mimo braków formalnych, w tym przypadku braku wersji elektronicznej poprawki) może zostać uznane za naruszenie regulaminu?
Na podstawie art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082) rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Jeżeli z regulaminu rady pedagogicznej nie wynika wprost, że niedopełnienie wszystkich wymogów formalnych w sprawie wniesienia wniosku o sprostowanie/uzupełnienie protokołu skutkuje tym, że nie zostanie nadany dalszy bieg, to stosowanie takiej „sankcji” wobec nauczyciela jest nadmiernym formalizmem. Należy dalej postępować zgodnie z regulaminem, który może np. przewidywać tryb uzupełniania braków formalnych, a jeśli nie zawiera on żadnych postanowień to sekretariat, powinien przesłać skan dyrektorowi lub doręczyć mu oryginał do rozpatrzenia. W sytuacji gdy wniosek nauczyciela, złożony w sekretariacie, jest zaadresowany do dyrektora jako przewodniczącego rady pedagogicznej, trudno uznać, aby mógł zostać rozpatrzony tylko w przypadku podwójnego doręczenia – mailem oraz za pośrednictwem sekretariatu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor szkoły może ustalić przerwy pięciominutowe oraz jedną długą obiadową wynikającą z organizacji pracy szkoły?? Jaka jest podstawa prawna ustalania dzwonków w szkole?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę podać zakres czynności asystenta nauczyciela w kl. I-III szkoły podstawowej ( wpis do statutu).
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogłabym otrzymać przykładowy regulamin świadczeń socjalnych? Muszę zaktualizować nasz regulamin i nie wiem, czy np. za warsztaty językowe dla dziecka należy się zwrot, czy muszę dać dopłatę dla każdego, kto złoży wniosek o dofinansowanie sanatorium?
- Witam
Szkolny zestaw programów nauczania zatwierdzany jest na dany rok szkolny, czy może na cykl nauczania w danej klasie?
Precyzując pytanie klasa pierwsza rozpoczynająca naukę w roku szkolnym 2011/2012 powinna mieć zatwierdzony program nauczania z wiedzy o społeczeństwie, która będzie realizowana w klasie czwartej czyli w roku szkolnym 2015/2016?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który popadł w konflikt z rodzicami, jest bardzo konfliktowy, nie reaguje na pouczenia ze strony dyrektora, a ostatnio stał się uczestnikiem skandalu obyczajowego, może zostać usunięty ze szkoły i na jakich warunkach?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe